Postitas hau » 25. Veebruar 2008, 01:47
Lugesin Bloodi Final Drafti läbi. Täesti uskumatu kui palju erinevusi stsenaariumi ja filmi vahel oli. Väga palju on välja jäetud. Väga palju dialoogi. Siin stsenaariumis Daniel oli justkui teine tegelane. Ta oli HW vastu hooliv ja näitas oma armastust välja. Ta oli rohkem inimlikum ja mitte nii külm kui filmis. Ei olekski kujutanud ette kuidas selline tegelane oleks osasid ridu ettekandnud, näiteks kus ta väga armastavalt ja hoolivalt HWga räägib. Päris palju stseene oli ka Sundaydega, kus nad on koos HWga.
Oli ka aru saada, et PT Anderson ei teadnud väga palju nafta puurimise spetsiifikast ja põhimõtteliselt enamus kohti, kus oli tegu puurimisega on filmis teistsugused. Samuti kõik surmad on rohkem või vähem teistsugused.
Lugemise ajal tegin ma märkmeid tähtsamatest või suurematest muutustest filmi ja stsenaariumi vahel:
Lapse adopteerimine on pikem. Mingis majas veel tegeleb beebiga ja annab ühele naisele, et to HWd rahustaks.
Esimene Plainview kõne on filmis natuke teistsugune, algus sama aga lõpus on teised teemad.
Little Bostoni kohaliku kinnisvaramaakleri Aliga on tal pikem jutuajamine maade asjus.
Kõnet külarahvale stsenaariumis pole ja teadupärast Lewis mõtles sellest enamiku ise välja.
Esimese puurija surm on teistsuguselt kirjeldatud. Kukkus vist alla puurkaevu, kui ma sain õigesti aru.
Eli esimene jumalateenistus on absoluutselt teise sisuga.
Päris pikalt on stseen, kuidas puurtornil läheb mingi puurimistoru katki ja seda parandatakse mitu nädalat. Samal ajal tuleb Abel Danieliga rääkima ja Daniel ütleb talle, mis ta temast ja Elist tegelikult arvab ja tõrjub ta eemale.
HW kurdiks jäämine on väikeste muudatustega teistsugune.
Danieli rahulolu, et nende all on terve ookean naftat tuleb alles pärast torni põlengut ja ta ei ütle seda Fletcherile vaid Al Rosele, kellega on tal kokkuvõttes päris palju stseene.
Danielil on pikk jutuajamine San Franciscost kohale toodud naisõpetajaga. Ta tahab ehitada spetsiaalset kooli HW jaoks, et to ei peaks sõitma San Frani. Siin ta nagu näitabki väga suurt kiindumust HW vastu.
Daniel ja Henry vahel on mõned sõbrunemise stseenid, kus nad koos joovad ja pärast Danielil on ühe hooraga väike seksistseen.
HW paneb kodu põlema ja maja põleb maha.
Pärast HWd rongile viimist joob Daniel ennast purju ja tunnistab Henryle, et HW pole tema poeg.
Fletcheril ja Danielil on pikem jutuajamine peale Fletchi tagasi tulemist San Franist. Fletcheril on sees väike kahtluseuss seoses Henryga.
Polnud neid stseene, mis eelnesid sellele, kui Daniel ja Henry läksid Bandy juurde. Maa otsimine Al Rose juures. Why dont i own this.
Stseen naftatöötlustehases ookeani ääres ja pärast jutuajamine Union Oili meestega. Filmis oli lihtsalt see märgi lauda raiumine.
Dialoog Henryga nende kodust oli ookeanis, mitte rannas.
Baari stseen, kus Henry joob ja Daniel vaatab on filmis pikem ja dialoogiga.
Mitu erinevat dialoogi Henryga pärast joomist. Naistest ja ärist.
Fletcher räägib kurtide koolis õpetajaga ja toob HW tagasi.
Restorani stseen HWga on teistsugune. Tilford on koos naisega ja Daniel käitub natuke teisiti.
Enne Eli lahkumist on tal raudteejaamas Danieliga pikem jutuajamine.
Kui HW on suureks kasvanud juba, siis ta räägib Danieli vagunis mingit ärijuttu. Pärast veel stseenid Fletcheri ja Maryga Sundayde uues rantsos. Räägib, et Daniel hakkab vaikselt alla käima ja ta tahab oma äri hakata ajama.
Ja Eli mõrvamine on teistsugune. Mingeid keeglikuule pole, Daniel lihtsalt istub Elile rinna peale ja lööb pea sisse. Pärast viskab laiba sinna kurikate taha auku.
Vot sellised muudatused siis. Stsenaariumis on rohkem rääkimist ja seletamist/selgitamist. Film on rohkem piltlikum>vaiksem>tumedam.
Põhiline ikka see, et stsenaariumis Daniel tundus ikka HW vastu sügavalt hoolivat, nagu oleks tema poeg. Henryt kohtles ka kui päris venda kuni teada sai, kes ta tegelt on. Ilmselt tahtis Daniel leida kedagi, kellega koos äri teha või kedagi, kellele oma äri pärandada. Ühes kohas rääkis, et kõik on laisad ja neid on kerge ära kasutada. Henry töökus talle meeldis ja HW oli samuti väga töökas ja asjatundlik. Nii et jah..