Filmiarvustus: "Burn After Reading"

Arvamused

Coenite uus komöödia on nende linateostest vähenõudlikuim - ei ole mingit kindlat ajastut või sündmustikku, kus tegevus aset leiab, lihtsalt üks kevadene väikelinnake, mille jõusaali töötaja Chad leiab ühes kapist CD plaadil endise CIA agendi memuaarid. Ühesõnaga väga tähtis info mis ühe sportliku möku käte vahele sattuda ei tohiks.

Mul oli enne vaatamist mulje, et film on komöödia krimisugemetega, kuid lõppkokkuvõttes võiks öelda, et pigem siiski krimka täis head huumorit. Ma olen filmiblogis varemgi maininud, et ma ei pea Coeneid eriti õnnestunuteks komöödiažanris, sest nad kipuvad vinti alati üle keerama. Nende tõsisemad filmid hiilgavad hõreda huumoriga vahel korralikult, ent konkreetsed otsejoonelised naljafilmid ei ole minu silmis just nende parimad. Ja Burn After Reading'u huumor oli mõnusalt naturaalne ja loomulik, vahest tänu sellele, et kõik naljakas peitus stsenaariumis ja näitlejatel, keda pole harjunud komöödiates nägema, õnnestus see erilise pingutuseta väga efektiivselt ekraanile tuua.Mind küll häiris, et väga kavalalt üles ehitatud ja omavahel põimuvad liinid viie peategelase vahel jäid kohati kuidagi lahtiseks, ja et Brad Pitt'i hiilgehetked oma jalgrattaga (mis pole Schwinn!), iPodiga ja veepudeliga nii üürikeseks jäid, aga kokkuvõttes jäin ma rahule, eriti arvestades, et tegu on natuke väiksema projektiga Coenitelt. Tavaliselt on nende filmid ju ikka väga spetsiifilised, antud lugu on kõigest väike lõbus väljapressimise-lugu väikelinna vahtrapuude vahel. Näitlejad on kõik suurepärased. Väiksemates rollides on nii Richard Jenkins kui ka J.K. Simmons, keda oli väga tore näha.

Kui nüüd mõelda põgusalt Oscarite peale, siis ma ei suuda välja mõelda ühtegi kategooriat, milles Burn After Reading domineerida võiks, sest see on tagasihoidlik filmike, ja ta ei kuulu ka Coenite klassikute hulka, aga filmiblogijate universumis peaks ta vast ikka armastatuks jääma. Ameeriklaste kinosaalid jäid tõenäoliselt vaikseks, see on kõrgemat masti huumor. Teatud hetkedel tekkis minulgi aimdus, et nüüd pandi küll hea kild maha, aga mulle näed kohale ei jõudnud.

http://fletchujafilmid.blogspot.com

Toimetas: Kaido
15. jaanuar 2009, kell 22:38

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga