Filmiarvustus: "Forgetting Sarah Marshall"

Arvamused

Mina pean komöödiaäris jätkuvalt suurimateks geeniusteks inglastest Edgar Wrighti ja Simon Pegg'i, USA's aga lööb lained Judd Apatow, kes viimaste aastate jooksul on meieni toonud sellised säravad komöödiad nagu "Superbad" ja tema enda kirjutatud "Knocked Up" - seksinaljadest kubisev "Forgetting Sarah Marshall" mulle aga ei istunud. Pakun, et tegu on eelkõige täiskasvanutele suunatud filmiga, kes leiavad loo võimalikus realismis midagi eriti lähedast, mis teost kõrgelt hindama sunnib.

Filmi stsenarist Jason Segel mängib Peterit, kes jäetakse väga ebamugaval hetkel ta tüdruksõbra, populaarses krimisarjas peaosa mängiva Sarah' (Kristen Bell) poolt maha. Üdini masendunud Peter otsustab lohutust leida Havai eksootikast, kuid avastab enda õuduseks, et samas hotellis peatub ka Sarah koos oma uue poisi Aldousega (Russell Brand). Samuti on Peteri ja hotelli administraatori Racheli (Mila Kunis) vahel sädet. Mis ma oskan öelda... lihtsalt ei olnud naljakas! Terve filmi jooksul oli vaid paar kohta, mis muige suunurka tõid ja paar kohta, mis natuke naerma ajasid (Peteri Dracula-laul) - ootasin rohkem absurdika moodi filmi kui üsna ropu dialoogiga tasakaalukamat komöödiat.

Ka tegelased ei olnud kõige huvitavamad - alguses oli Peteri masendus väga humoorikas, kuid hiljem sai temagi elu sisse, ja kamoon, kui filmi pealkirjas on nimi Sarah Marshall, siis peaks tema karakter ikka eriti omapärane olema. Samas kompenseeris Kristen Belli ehk Sarah' puudujäägid Aldous oma inglise aktsendi ja õrnahingelise rokkstaari hoiakuga. Miks mitte siis juba filmi pealkirjaks Forgetting Aldous Snow? Hea, et Russell Brand ei olnud nii imelik kui mulle piltide ja traileri järgi tundus. Lõppkokkuvõttes osutuski tema just kõige meeldivamaks tegelaseks. Hulga lahedamad olid hoopis väiksemates rollides olnud Bill Hader, kes mängis ühte Superbadi hullunud võmmi, kanepivennast surfarit Chucki kehastanud Paul Rudd (ta peaks tulevikus mõnes Apatow' filmis peaosa mängima) ja kelnerit mänginud Jonah Hill.

Mila Kunis oli muidugi omaette neiu, aga vaevalt ma pikalt selle koha pealt kommenteerima pean - juba pildid näitavad, millise kauni daamiga tegemist on. Ainuüksi tema valge ja pooleldi lahtinööbitud adminnipluus ja lilleõis juustes on põhjus, miks film ära vaadata - ainult tingimusel, kui te selle eest raha välja ei käi. Tema topless foto ei olnud kahjuks ehtne.

Natuke oli pinnuks silmas pikkus. Ma üldiselt ei nurise, kui kvaliteetkomöödia (mida ma ka antud juhul ootasin, vähemalt kriitikute arvamusi silmas pidades) venib kahe tunni peale, aga "Forgetting Sarah Marshall"-i vaene huumor ja vaiksed kõrval-liinid nagu värske Havail puhkava religioosse paari seksuaalkatsumused panid ikka küll tahtma, et oleks poolteist tundi või äärmisel juhul natuke üle selle. Minu jaoks natuke liiga ropp - kohati oli sama lugu "Good Luck Chuck"-iga. Natuke nunnum romantiline komöödia oleks sobilikum olnud. Filmis olid omad momendid, aga hüsteerilisi kohti nappis.

Täielikku arvustust loe:
http://fletchujafilmid.blogspot.com/2008/05/forgetting-sarah-marshall.html

Toimetas: Ralf
23. mai 2008, kell 12:38

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga