Filmiarvustus: "Meet the Spartans"

Arvamused

Ei saanud mina end ikka tagasi hoida ja pidin oma silmaga ära nägema, mis see "Meet the Spartans" endast kujutab, mis Friedbergi ja Seltzeri varasemate "üllitistega" võrreldes sama kohutavat vastukaja saab ja millele keegi ei julge anda enam kui üks punkt.

Pärast vaatamist olin endas kuidagi pettunud, et niivõrd palju naersin, aga ma ei saanud midagi parata, sest kuigi film oli tõeliselt halb, oli ta ka tänu VÄGA random naljadele täiega naljakas ja mõni koht oli isegi (vabandust, et ma nii ütlen) suhteliselt taibukas, näiteks see, et Dominic Westi reeturist tegelane "300´st" kandis siin filmis nime Traitoro, ja noh, Grand Theft Auto: Hot Gates koha peal ma olin lihtsalt krampides, eriti kuna olen viimased kaks kuud Vice City kallal pusinud. "Meet the Spartans" on muide hea tõestus sellest, et komöödia ei ole hea, kui ta naljakas on. Filmitegemisest pole Seltzeril ja Friedbergil muidugi aimugi.

Ülesehitus oli täiesti puudulik, sest kogu tegevus rajaneski sellel, et spartalased seisid ühe koha peal ja parodeerisid Xerxesega tuntud USA game-show´sid või tegid tantsunumbreid, ja kuna kahel mehel stsenaariumi kallal töötades arvatavasti mõtted otsa lõppesid, siis tulid lõputiitrid juba tunni aja ja kahe minuti pärast. Kogupikkus oli tund kakskümmend, mistõttu olid seal veel mingid mõttetud killud ja tantsuesitused, mida ma isegi vaadata ei viitsinud. Vean kihla, et terve film (või asi?) võeti üles ühesainsas pisikeses stuudios. Täpselt nagu "Epic Movie" puhul, tekitas "Meet the Spartans" mulle tunde, et olen hunniku seeni ära söönud ja paar Ecstasyt alla neelanud, sest film on lihtsalt ajuvaba... või siis tarbisid tegijad neid aineid, kui filmi lavastasid.

Ega Friedbergil / Seltzeril vast muud polnudki tarvis teha, kui võtta paar andetut näitlejat (lapsepõlves Heraklese sarja vaatamisest meelde jäänud Kevin Sorbo oli lahe tho), ehitada üles plastmassist võtteplats, kirjutada kiiruga mingi asi valmis ja filmile nimeks "Meet the Spartans" panna, et inimesed ikka saaksid aru, et parodeeritakse armastatud "300´t", siis kohe raha tuleb, sellest on neil kama, kas inimestele meeldib või mitte. Kriitikutele, nagu aimata võite, linastust ei korraldatud. Ma ehk annaks ise rohkem kui ühe punkti, kui poleks olnud neid vastikult rõvedaid nalju nagu Ephialtese (siin "filmis" siis Paris Hilton) küüru katkitorkamine jne. Tõesti vastikud olid mõned kohad. Ja khm, mõne koha peal kõveras naermine ei tee seda heaks filmiks, ja just seda, kas tegu on hea asjaga või mitte, ma hindangi.

Täielikku arvustust loe: http://fletchujafilmid.blogspot.com/2008/04/meet-spartans-2008.html

Toimetas: Ralf
4. aprill 2008, kell 18:13

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga