BAFTA eelistas Aviaatorit.

Array

BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) teatas 12. veebruaril enda soosingu möödunud aasta parimate filmide seast. Aasta parimaks filmiks valiti lavastaja Martin Scorsese (pildil) film "The Aviator". Kuna aga paljud muud määravamad auhinnad läksid mujale, ei muutnud BAFTA filmi Oscari peamiseks kandidaadiks.

Algul arvati, et Martin Scorsese "Aviaator" võib lõpuks lavastajale Oscari tuua, kuid sarnaselt Lavastajate gildile vähendas ka BAFTA tema lootusi. DGA valis parimaks Clint Eastwoodi ("Miljoni dollari tüdruk"), BAFTA eelistas Mike Leigh-t ("Vera Drake").
Parima originaal-stsenaariumi auhinna võitis Charlie Kaufman filmiga "Eternal Sunshine of the Spotless Mind". Mugandatud käsikirja eest võitsid BAFTA auhinna Alexander Payne ja Jim Taylor komöödiaga "Külili". Ka stsenaristidel on oma gild - WGA teeb enda valiku teatavaks 18. veebruaril.

Meespeaosas võitis juba mitmenda tähtsa auhinna Jamie Foxx filmiga "Ray". Lisaks BAFTA-le on teda eelistanud ka Näitlejate gild (SAG) ning filmiauhinna Kuldne Gloobus välja andjad. Eeldatavasti võidab Jamie Foxx ka meespeaosa Oscari. Lisaks filmile "Ray" kandideerib ta Oscarile ka kõrvalosa kategoorias filmiga "Collateral - ohtlik reisija".
Naispeaosas võidutses Imelda Staunton ("Veda Drake"). Kõrvalosade laureaatideks on Clive Owen ("Closer") ning Cate Blanchett ("The Aviator").

Mõned võitjad:

Parim film - "The Aviator"
Originaalstsenaarium - Charlie Kaufman ("Eternal Sunshine of the Spotless Mind")
Mugandatud stsenaarium - Alexander Payne ja Jim Taylor ("Külili")
Võõrkeelne film - "Mootorrattapäevikud"
Meespeaosa - Jamie Foxx ("Ray")
Naispeaosa - Imelda Staunton ("Vera Drake")
Meeskõrvalosa - Clive Owen ("Closer")
Naiskõrvalosa - Cate Blanchett ("The Aviator")
Muusika - Gustavo Santaolalla ("Mootorrattapäevikud")
Operaator - Dion Beebe ja Paul Cameron ("Collateral")
Montaaz - Valdís Óskarsdóttir ("Eternal Sunshine of the Spotless Mind")
Heli - "Ray"
Visuaalefektid - "The Day After Tomorrow"

Toimetas: Taavi
13. veebruar 2005, kell 15:25

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga