Los Angeleses esilinastus Eesti näitlejatega õudusfilm

Filmiuudised

Los Angeleses Landmark Westwoodi kinos linastus eelmisel nädalal verivärske õudusfilm "Deliver Us", milles teeb kaasa mitu tuntud eesti näitlejat. Välismaal saab filmi juba striimida Amazon Prime Video ja Vudu platvormidel.

Usuteemalist õudukat näidati tänavu augustis ka Kagu-USA suurimal žanrifilmide festivalil Popcorn Frights Film Festival, kuid laiema publikuni jõudis see 29. septembril. Los Angelese esilinastus toimus möödunud nädala kolmapäeval, 27. septembril. Teiste seas olid kohal režissöörid Cru Ennis ja Lee Roy Kunz, viimast näeb ka filmi peaosas.

Õudusfilmi keskmes on vene nunn Julia (Maria Vera Ratti), kes väidab, et on jäänud iseenesest lapseootele. Ta ootab kaksikuid, kellest üks peaks ammuse ettekuulutuse järgi olema inimkonna päästja, teine aga antikristus. Kiriku nimel saadetakse lugu uurima preester Fox (Lee Roy Kunz), samal ajal kui salasekt püüab kurjakuulutava ettekuulutuse täitumist iga hinna eest peatada. Sündmustik rullub suures osas lahti vanas Eestimaa talumajas, kuhu Julia kaksikutega salasekti eest peitu viiakse.

"Deliver Us" valmis Eesti Filmi Instituudi toetuskava (Film Estonia cash-rebate) raames, mis on mõeldud Eesti ja välismaiste filmitootjate koostöös valmivate audiovisuaalsete teoste siinmail tootmiseks. Õudukas võeti üles 2021. aasta kevadel Võrumaal, Virumaal ja Tallinnas, kuigi tegevustik ei toimu ainult Eestis, vaid ka Peterburis.

Kunz jagas punasel vaibal meediaga rääkides, et ei plaaninud esialgu peategelast mängida, vahendab yahoo.com. Filmi viimase vaatuse tarbeks tuli tal ka alasti võtta ning mees tunnistas, et see oli tõenäoliselt kõige keerulisem asi, mida ta näitlejana teinud on. Kunzi sõnul andis alastistseen filmile palju juurde, kuna see näitab tegelaskuju haavatavust.

Intervjuus Varietyga kiitis Kunz eestlaste töökvaliteeti ja Eesti üleüldist elukvaliteeti. "Me saime lõpuks kokku imelise meeskonna," ütles režissöör.

Eestlastest on kõige kesksemas rollis Rakvere Teatri näitleja Jaune Kimmel, kes kehastab Foxi pruuti Laurat. Veel vilksavad ekraanilt läbi Taavi Eelmaa, Carmen Mikiver, Meelis Rämmeld, Rain Tolk, Marko Leht, Merle Jääger, Kersti Heinloo, Katariina Unt ja Heino Kalm.

Saidil Rotten Tomatoes on kriitikute hinnang filmile 50%.

Toimetas: Rasmus
6. oktoober 2023, kell 16:29

Videod

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga