HÕFFil näeb üht aasta oodatuimat filmi

Sündmused

Esimeste seas Eestis on Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali publikul võimalus vaadata Ari Asteri uut filmi "Kõik Beau hirmud".

Kauaoodatud linateose levi algab 28. aprillil ja sama päeva õhtul jõuab see ka Haapsalus ekraanile.

"Ari Aster on tõstnud oma varasemate filmidega ootused väga kõrgele," ütles HÕFFi juht Helmut Jänes.

Kuna filmi pole kusagil maailmas näidatud ei festivalikorraldajatele ega ajakirjanikele, ootab ka Jänes selle esilinastust suure ärevusega. "Treileri põhjal võib oletada, et see on midagi hoopis teistsugust – igal juhul üllatavat," ütles ta. Kõige veidramaks Asteri filmiks on seda olemasoleva info põhjal nimetatud ka paljudes filmiväljaannetes.

Beau kardab kõike, mis asub väljaspool koduseinu. Ühel päeval tuleb tal aga välismaailma ja oma hirmudega tõtt vaadata. Algab hullumeelne seiklus, kus Beau peab aru saama, mis on päriselt ja mis mitte – eksisteerib ainult tema hirmudes.

Sürreaalse õuduskomöödia nimiosas on Oscari-võitja Joaquin Phoenix. Filmi levitab Eestis Adastra Cinema.

Lisaks näitab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival uuesti Ari Asteri debüütfilmi "Pärilik" – selles hakkavad Annie kodus pärast ema surma juhtuma üleloomulikud asjad, mis seavad ohtu tema lähedased.

""Pärilik" oli kõigile õudusfilmisõpradele, ka mulle, nagu sõõm värsket õhku žanris, mida sai hakata juba maha kandma – olgu see Asteri uuele filmile kenaks sissejuhatuseks, mis sobib nii neile, kes režissööri loominguga veel tuttav pole, kui ka neile, kes soovivad seda viimaste aastate üht mõjukamat õudusfilmi uuesti suurel ekraanil vaadata," ütles Helmut Jänes.

HÕFF on varem näidanud kõiki Ari Asteri filme, "Jaanipäeva" sealjuures vähenäidatud, režissööri versioonina.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 28.–30. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses, piiratud kogus soodushinnaga passe on müügil kuni 31. märtsini. Kogu festivali programm avalikustatakse ja piletite müük algab 13. aprillil.

Toimetas: Rasmus
17. märts 2023, kell 11:23

Videod

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga