Keeluaja kuningas

Boardwalk Empire (2010 – 2014)

9.29 / 10

7 hindajat

Sinu hinnang: 10
Seriaali üldine hinne:
Näitlejatöö:
Filmimuusika/helid:
Seriaali sisu:
Operaatoritöö:
Žanr: Draama, Ajalugu, Krimi
Riik: USA
Osade arv: 56
Kestvus: 55 minutit

Ambitsioonikas suursari elust keeluseaduse päevil 1920. aastate Atlantic Citys. Sarja pilootosa režissöör Martin Scorsese on ühtlasi üks seriaali tegevprodutsentidest. "Keeluaja kuninga" peaosas on karakternäitleja Steve Buscemi, kes mängib iiri päritolu gangster-poliitikut Enoch 'Nucky' Thompsonit. Kirju minevikuga Nucky on Atlantic City mõjuvõimsaim tegelane, kes alustas karjääri kohaliku šerifina, seejärel jätkas samas ametis tema vend Eli.

Aastatega tulnud vilumus ja elukogemus aitas Nucky Thompsonil tõusta linna kroonimata kuningaks, kes saab ühtviisi tulemuslikult hakkama korrumpeerunud politikaanide ning tema territooriumile tunginud mafioosodega. Menusarja teiseks põhitegelaseks on ilmasõjast lombakana naasnud James 'Jimmy' Darmody, Nucky Thompsoni kunagine lojaalne käsutäitja, kes mingil ajahetkel hakkab iseseisvalt salaalkoholi- ja lõbumajandusäri ajama. Olulisem roll on veel lesknaisel Margaret Schroederil, kellest saab Nucky elukaaslane, ja silmakirjatsejast föderaalagendil Nelson Van Aldenil.

Atlantic City argipäev pole sugugi üksluine, kuna tulevasest kasiinopealinnast on huvitatud ka itaalia, juudi, poola-juudi ja afroameerika gangsterid. "Keeluaja kuningas" võitis juba esimesel hooajal kaks Kuldgloobust (parim draamasari, parim meesnäitleja draamasarjas) ja kandideeris 18 Emmy auhinnale (võites neist kaheksa).
Boardwalk Empire (2010) on IMDb