Russell Crowe

Wellington, Uus-Meremaa

7.35 / 10

46 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Uus-Meremaal sündinud Russell Crowe on koguaeg enda tõeliseks koduks pidanud naaberriiki Austraaliat, kuhu ta juba väiksest peale kolis. Juba varakult näitlejana tegutsedes on ta tunda saanud ka laps-staari rasket elu - ta kukkus koolist välja. Kuigi ta on terve elu tõsiselt näitlemisega tegelenud, mängis ta esimest korda filmis peaosa alles 25. aastaselt.
Üheksakümnendate algul algas Russell Crowe-i tõeline tähelend. Kümnendi algul mängis ta kahes väga populaarses kodumaises mängufilmis ning peale mida Hollywood tema poole vaatama hakkas.
Sharon Stone tahtis teda mängima koos temaga filmis "The Quick and the Dead". Kuna Crowe seda teiste filmivõtete tõttu teha ei saanud, hoidis Stone võtteid seni kinni, kuni ta tulla sai.
Alates 1997. aastast, peale filmi "L.A. Confidential" on Crowe üks publiku lemmikuid. Samuti hinnatakse väga tema näitlemisoskusi. Aastatel 1999-2001 kandideeris ta kolmel järjestikusel korral parima meesnäitleja Oscarile. Maximuse osa eest filmis "Gladiaator" ta selle ka võitis. Teised kaks filmi olid "Piinatud geenius" ning "The Insider".
Crowe on Maailmale palju tutvustanud enda kodumaad - Austraaliat. Peale flmi "Gladiaator" võtteid tegi ta koos sõpradega mootorratastel tiiru ümber Austraalia, kokku ligi 6500 km. Lisaks omab ta ka suurt talu riigi lõunaosas.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga