Mark Ruffalo

Wisconsin, USA

8 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Mark Ruffalo on USA päritolu näitleja, kes sündis 22. novembril 1967 Wisconsinis. Mark väidab oma nooruspõlve olevat meeldiv ja õnnelik. Stilisti ja maalri perekonda sündinud Markil on kaks õde ja vend Scott, kes paraku suri 2008. aasta detsembris tulistamise tagajärjel. Teismelisena elas ta Virginias, kus ta isa töötas. Pärast keskkooli lõpetamist kolis ta perega San Diegosse ja seejärel Los Angelesse, kus õppis Stella Adleri konservatooriumis ning oli üks Orpheus Theatre Company asustajaid. OTC kaudu kirjutas ja lavastas ta mitu näidendit, milles sageli mängis ka peaosa. Raha teenis Mark aga tervelt üheksa aastat baarmenina.

Ruffalo näitlejakarjäär algas pisirollidega. Näiteks olid tal väikesed osatäitmised 1996. aasta õudusfilmis "Hambaarst" ning vähetuntud krimikomöödias "Seifimehed". Sajandi lõpu lähenedes töötas Mark juba tuntud Taiwani päritolu filmirežissööri Ang Lee'ga, mängides rolli tema Kodusõjast pajatavas draamas "Saatanaga sadulas". Tunnustust sai ta Terry Prescotti rolli eest filmis "Sa võid mulle loota", mis tõi Oscari nominatsiooni nii naispeaosas olnud Laura Linney'le kui Kenneth Lonerganile, kes oli filmi lavastajaks ja stsenaristiks. Lugematutele teistele auhindadele nomineeris ka Ruffalo. Esimene Oscari nominatsioon Markile tuli aga 2011. aastal filmi eest "Lastega on kõik korras", kus mängis sarmikat restoranipidajat, kel tekib armuafäär Julianne Moore'i kehastatud lesbiga. Ruffalo on mänginud ka näiteks dr. Bruce Bannerit Marveli seiklusloos "Tasujad", Leonardo DiCaprio tegelase partnerit Martin Scorsese põnevikus "Suletud saar" ning inspektor David Toschit David Fincheri närvesöövas thrilleris "Sodiaak".

Ruffalo on kätt proovinud ka režissöörina. Tema debüüdiks oli 2010. aastal linastunud "Sympathy for Delicious", mida saatis Sundance'i filmifestivalil suur menu. Alates 2000. aastast on Mark abielus prantsus-ameeriklasest näitlejanna Sunrise Coigney'ga, kellega tal on kolm last: Keen (sünd. 2001), Bella Noche (sünd. 2005) ning Odette (sünd. 2007).

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga