Johnny Depp

Owensboro, Kentucky, USA

7.97 / 10

161 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

John Christopher Depp II sündis 1963. aastal Owensboros Kentucky osariigis. Ta jättis kooli pooleli ning lootis saada rokkmuusikuks, kuuludes mitmete garaazibändide koosseisu. Depp on ise valinud endale hüüdnimeks Mr. Stench (Hr. Hais).

Filmimaailma tõmbas Deppi tema endine naine, kes tutvustas teda Nicolas Cage'iga. Cage aitas tal filmides rolle saada.
Tähelepanu tõmbas Deppile 1994. aasta Oscaritele kandideerinud film "Ed Wood", kus ta mängis nimiosa - üht filmiajaloo halvimat lavastajat Ed Woodi.

Kuigi Johnny Depp oli juba mõnda aega olnud küllaltki tuntud näitleja, sai ta tõeliseks superstaariks alles 10 aastat hiljem. Kapten Jack Sparrow roll suurepärases seiklusfilmis "Kariibi mere piraadid" tõi talle tema esimese Oscari-nominatsiooni ning selle osa eest võitis ta ka Kuldgloobuse. Järgmisel aastal, filmiga "Avastades Eikunagimaad", kandideeris Depp samuti Oscari - seekord võitis auhinna aga oodatult Ray Charlesi mänginud Jamie Foxx. Depp ise kehastas nominatsiooni toonud filmis kirjanik James Matthew Barriet. Edukad olid Deppile ka "Kariibi mere piraatite" järjed: näiteks "Kariibi mere piraadid: Surnud mehe aardekirstu" eest teenis ta 20 miljonit dollarit.