Tim Roth

Inglismaa, London

10 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Pärast keskkooli lõpetamist suundus Roth Londonisse, Camberwelli Kunstikooli, kus ta hakkas õppima skulptuure. Kuid mõne aja pärast jättis ta selle õpingud pooleli, kuna sai aru, et stsenaariumid ja lavad on talle enam meeltmööda kui savi ja traadid. Nii siis ta jätkaski pürgimist oma uue suundumuse poole, teostades näidendeid teatrites ja pubides. Kaks aastat hiljem omandas Roth oma esimese televisioonirolli BBC filmis "Made in Britain" (1983). Juba järgmisel aastal sattus ta oma esimese peaosatäitjarolli otsa filmis "The Hit" (1984).

Nendest kahest filmis saigi tema lend alguse. Mitmete järgnevate filmidega näitas ta oma näitlemisoskuste tõelist palet ning sai nende vältel ka osati populaarseks. 1991. aastal kolis Roth Los Angelesse, kus ta sai esinemisproovidel tuttavaks Quentin Tarantinoga. Viimane andis talle ka rolli hittfilmi "Marukoerad" (1992). Viimati mainitut film, mis ühtlasi on ka Tarantino režissöördebüüt, muutis Rothi täielikuks staariks filmimaailmas.

Kaks aastat hiljem tegid Tarantino ja Roth taaskord koostööd, seekord siis filmiga "Pulp Fiction" (1994), kus Roth kehastas varast. Tema järgmiseks filmiks sai "Rob Roy" (1995), mille rollisoorituse eest võitis ta Oscari nominatsiooni parima kaasosatäitja kategoorias. Pärast seda naases ta suveräänsete filmide juurde tagasi, kehastades taaskord palgamõrvarit filmis "Little Odessa" (1994) ja jooksupoissi filmis "Four Rooms" (1995). Oma järgmistes filmides sai tema imagoks karakter, kes on sattunud halvale teele, ehk siis kurjategijate näol. Oma esimese suurema Ameerika televisioonirolli võttis ta endale siis, kui ta sai rolli Fox-TV seriaali "Vale jälgedel" (2009).

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga