Matt Damon

Cambridge, Massachusetts, USA

7.24 / 10

17 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Soome päritolu (üks vanaisa oli soomlane) Matt Damon elas terve enda lapsepõlve koos emaga Bostonis. Tema vanemad lahutasid, kui ta oli kõigest kahe aastane.
Kui Damon 1988. aastal filmis "The Mystic Pizza" imepisikese rolli tegi, ei osanud keegi arvata, et 10 aastat hiljem ta koos tollase peaosalise Julia Robertsiga kõrvuti tähtosa täidab.
Damon jäi produtsentidele silma enda väljapaistva esitusega filmis "Vaprus tule all". Kaks aastat hiljem mängis ta juba filmis "Reamees Ryani päästmine" nimiosa - reamees Ryanit.
Tänapäeva Hollywoodi üks huvitavamaid näitlejaid on enda talenti parimast küljest suutnud näidata Jason Bourne'nina. Salaagendi Bourne'i rolli peetaksegi omasuguste seas üldse üheks paremaks.
Terve enda küllaltki lühikese, kuid samas eduka karjääri, vältel on Matt Damon võitnud ka ühe Oscari - kuid seda mitte näitlemise eest. 1997 aasta filmi "Hea Will Hunting" eest (kus Damon mängis jälle nimiosa - Will Huntingut) võitis ta Oscari stsenaariumi kirjutamise eest, mida jagas koos enda parima sõbra - Ben Affleckiga.
Matt Damonile ongi juba iseloomulikuks saanud nimikangelaste kehastamine. Lisaks James Ryani ja Will Huntingu rollile on Damon mänginud nimiosa ka kahes Bourne'i jaos, filmis "Andekas Mr. Ripley" ning ka vendadest Grimmidest rääkivad linateoses.

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga