Forest Whitaker - Filmiveeb.ee - Eesti suurim filmide andmebaas!
 

Forest Whitaker

USA, Texas, Longview

7 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Forest Steven Whitaker sündis Longviews, Texases. Foresti nooremad vennad Kenn ja Damon Whitaker tegelevad samuti näitlemisega.

Whitakeri pikkuseks on umbes 190 sentimeetrit ja tema kaaluks 100 kilogrammi - seetõttu mängis ta oma esimestes filmides enamasti sportlasi. Ta tegi filmidebüüdi 21-aastasena filmis "Kiired ajad Ridgemonti keskkoolis" (1982), kus kehastas ragbimängijat. Ameerika jalgpalliga on ta tegelenud ka päriselus. Oma teises filmis "Vision Quest" (1995) mängis ta maadlejat.

1986. aasta draama "Raha värv" viis Whitakeri rollideni A-kategooria filmides. Järgnevatel aastatel osales ta sõjadraamas "Rühm" (1986), märulikomöödias "Varitsus" (1987) ja filmis "Tere hommikust Vietnam" (1987), kus näitles koos Robin Williamsiga. Whitakeri läbimurre kulmineerus Clint Eastwoodi lavastatud biograafilise draamaga "Bird" (1988), mis räägib džässiikoonist Charlie Parkerist, keda Whitaker kehastaski. Selle rolli eest sai ta Cannesi filmifestivalil parima näitleja preemia ja Kuldgloobuse nominatsiooni.

Hiljem on Whitaker osalenud näiteks filmides "Kummituskoer: Samurai tee" (1999), "Paanikatuba" (2002), "Telefoniputka" (2002), "Shotimaa viimane kuningas" (2006) ja "Viimne vastuhakk" (2013). Elu jooksul on teda näha võinud kokku umbes sajas filmis ja seriaalis.

Forest on abielus endise modelli Keisha Whitakeriga ja neil on kolm last.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga