Tom Cruise - Filmiveeb.ee - Eesti suurim filmide andmebaas!
 

Tom Cruise

Syracuse, New York, USA

7.11 / 10

37 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Thomas Cruise Mapother IV oli nooruses väga usklik. Ta rändas koos vanematega mööda Põhja-Ameerikat ringi ning 14-aastasena oli ta käinud juba 15. eri koolis USA's ja Kanada's. Tema sooviks oli saada preestriks. Siis poleks keegi uskunud, et Cruise'st saab üks Maailma suurimaid filmistaare.

Tema tähelend algas aastal 1986 filmiga "Tippkutt", mis veel tänase päevani on üks Maailma enim kasutoonud linateoseid. Filmis mängisid veel teisedki tulevased tähed (Meg Ryan, Tim Robbins, Val Kilmer).
Tema järgmine üliedukas projekt oli 1988. aasta "Vihmamees", mis oli veelgi edukam, kui "Tippkutt" ning ühtekokku võitis film ka 4 Oscarit.
1989. aasta filmiga "Sündinud neljandal juulil" kandideeris Cruise esimest korda ise Oscarile, mida tal aga seni võita pole õnnestunud. Ülejäänud kaks nominatsiooni on tulnud filmide "Jerry Maguire" ja "Magnoolia" eest.
Kassa poolest on tema edukaimateks linateosteks olnud kaks "Võimatu missiooni" osa ning 2003. aasta suurüllataja "Viimane Samurai".

Tom Cruise on olnud kaks korda abielus, mõlemal korral kõigile hästi tuntud näitlejannadega. Kaheksakümnendate lõpul veetis ta kolm aastat koos Mimi Rogersiga ning aastatel 1990-2001 Nicole Kidmaniga, kellega ta koos ka kaks last adopteeris.
Tom Cruise on kindlasti üks neist näitlejatest, kes rahvale hästi peale läheb. Ajakirjanduses läbi viidud küsitluste põhjal on Cruise valitud mitmel korral parimate näitlejate hulka ning 1997. aastal näiteks ka paremini riietuvaks näitlejaks.
Üheks huvitavaks faktiks tema elus on kindlasti ka see, et 1988. aastal mängis Cruise nii aasta parimas ("Vihmamees") kui ka halvimas filmis ("Coctail").