Tom Hanks

Concord, California, USA

7.39 / 10

44 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Tom Hanksi on peetud ameeriklaste armastatuimaks näitlejaks. Üheksakümnendatel ei olnud Hanksile kindlasti vastast - kokku 14. filmist saavutas 9 suure kassaedu (üle 100 miljoni ainult USA's).
Enda esimese kinorolli sai ta läbi suure juhuse. Nimelt filmi "Plärts" produtsent Ron Howard märkas teda külalisesinejana telesaates "Happy Days" ning kutsus teda mängima filmis üht väikest rolli - kuid lõpuks mängis ta seal hoopis peaosa.
Hanks tõusis stuudiobosside vaatevälja 1980. teisel poolel. Tema esimeseks suuremaks saavutuseks oli 1988. aasta film "Big", mille eest ta ka enda esimese seni viiest Oscari nominatsioonist sai. Filmist sai esimene suurem hitt Hanksiga peaosas.
Peale teist suuremat edu saatnud filmi "A League of Their Own" on kõik Hanksi osalusega filmid kuni 2004. aasta "Ladykillersini" (peale "That Thing You Do" [1996]) suutnud Maailma kinoedetabeli tippu pürgida.
Tom Hanks on võitnud kokku kaks Oscarit. Esimene tuli 1993. aasta, esimese homoteemalise Hollywoodi filmi, "Philadelphia" eest ning teine 1994. aasta komöödia "Forrest Gump" eest. Veel kaks korda kandideeris ta Oscari 1998. filmiga "Reamees Ryani päästmine" ning 2000. aasta filmiga "Kaldale uhutud". Väga väärt ning hinnatud rolli tegi ta aga ka kindlasti vamgla surmamõistetute osakonna vangivalvurina filmis "Roheline miil".
Tom Hanks on kaks korda abiellunud ning mõlemast abielust on tal kaks last. Praegune abielu näitlejanna Rita Wilsoniga kestab alates 1988'st aastast.
Kui Hanks 1994. aasta Oscari gaalal läks vastu võtma auhinda filmi "Philadephia" eest - küsis ta enne ühelt homoseksuaalselt õpetajalt abi enda kõne valmistamiseks ning selle kõne ainetel vändati kolm aastat hiljem film "In & Out".
Hanksi kaks vanemat last, Colin ja Elizabeth Hanks, on samuti tegelenud näitlemisega ning veidi ka silma paistnud.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga