Paul Rudd

Passaic, New Jersey, USA

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Paul Stephen Rudd on sündinud New jersey's ning üles kasvanud Kansases. Pärast keskkooli lõpetamist jätkas Paul oma õpinguid Kansase Ülikoolis, kus ta õppekava keskendus teatrikunstile. Pärast oma Kansase Ülikooli õpingute lõpetamist suundus ta Los Angelesse Draamakunsti Akadeemiasse ning pärast seda otsustas ta suunduda oma ema sünnimaale, Inglismaale, kus ta võttis osa kolmekuulisest draamakunsti kursusest Oxfordi Ülikooli Briti Draamakunsti Akadeemias.

Tagasi Ühendriikidesse naastes sai ta osaks ka oma esimesest saavutusest televisioonis, kui ta sai rolli hittseriaali "Sisters (1991-1996). Seriaali väntamise ajal suutis ta ennast ka nii mõnessegi televisioonifilmi mahutada. Oma filmidebüüdi kinolinal tegi ta 1995. aastal filmiga "Tüdrukud Beverly Hillsis". Sama aasta lõpus sai teda näha ka filmis "Halloween 6: Michael Myersi needus". Ent hoolimata filmi populaarsusest, ei saatnud seda siiski edu, kuna see oli läbikukkumine nii kriitikute kui ka tulude suhtes, mis andis suure negatiivse vastulöögi ka Pauli karjäärile.

Tema järgmine roll oli filmis "Romeo ja Julia (1996)", uusversioon Shakespeare'i romaanist, mille peaosatäitja oli Leonardo DiCaprio. Järgmine märkimisväärne film tema filmograafias on "The Object of My Affection" (1998), millesse sai ta rolli homoseksuaalina, kellesse Jennifer Anistoni karakter armub. 1999. aastal sai ta kaasosatäitjarolli filmi "Siidrimaja seadused", mis põhineb John Irvingu novellil. Viimane kukkus kriitikute poole pealt välja vägagi edukana, sama võib öelda ka kinolinade kohta ning on võitnud rahvusvaheliselt paljusid auhindu, kaasa arvatud ka Oscari.

2002. aastal ilmus ta televisiooni külalisesinejana hittseriaali "Sõbrad". Tal on olnud väga paljusid edukaid rollisooritusi kinolinadel filmidega "40-aastane neitsi" (2005), "Unusta Sarah Marshall" (2008), "Kallis oled, vana" (2009), "Müürililleks olemise iseärasused" (2012) ja "Prints Laviin" (2013).