Jeff Bridges

Los Angeles, USA

8 / 10

2 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Jeffrey Bridges sündis Los Angeleses California osariigis. Tema vanemad olid Dorothy Bridges ja Lloyd Bridges. Tal on vanem vend Beau ja noorem õde Lucinda. Teine vend Garrett suri aastal 1948. Venna Beauga, kes on ka näitleja, lõi ta lähedased sõprussidemed, kes näitles aseisana, kui nende päris isa oli tööga hõivatud pidevalt. Tema, tema õde ja vend kasvasid üles Los Angeleses Holmby Hillsis.

Bridges on Jordan Bridge'i onu. Ta abiellus Susan Gestoniga aastal 1977. Ta kohtas Gestonit Rancho Deluxe võtteplatsil, mis filmiti rantšos, kus Geston töötas teenijannana. Neil kahekesi on kolm tütart: Isabelle (sünd. 1981), Jessica Lily (1983) ja Hayley Roselouise (1985). Jeffrey on ka kanepi tarvitaja; ühes intervjuus ta tunnistas, et jätab filmi Big Lebowski võtteperioodil suitsetamise maha, kuid ei ole siiski püsivalt halvast harjumusest lahti saanud.

Teismelisena, Bridges näitles venna Beau'ga nende isa CBS antoloogia seriaalis The Lloyd Bridges Show (1962-1963). Tema tähtsaim roll oli 1971. aastal filmis "The Last Picture Show" mille eest ta kandideeris Akadeemia Auhinnale Parima Kõrvalnäitleja eest. Sama auhinnale nomineeriti ta uuesti Clint Eastwoodi 1974. aasta filmiga "Thunderbolt and Lightfoot". Üks tema tuntuimad rolle oli 1982. aastal ulmefilmis "Tron", kus ta mängis videomängu programeerijat Kevin Flynni. Ta nomineeriti Akadeemia Auhinnale Parima Näitleja eest 1982. aastal mängides tulnukat filmis "Starman". Tema roll filmis Fearless (1993) on tunnustatud kriitikute poolt üheks tema parimaks näitlemiseks.

2000. aastal sai ta neljanda Akadeemia Auhinna rolli eest filmis "The Contender". 2005. aastal mängis ta filmis "Tideland", mis oli tema teine koostöö Terry Gilliamiga (esimene oli 1991. aastal filmiga "The Fisher King"). 2008. aastal mängis ta Obadiah Stane'i filmis "Iron Man". 2010. aastal pälvis ta Kuldgloobuse Parima Näitlejana filmis "Crazy Heart" Bad Blake rolli eest.