Warren Beatty

Virginia, Richmond

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Sündinud: 30.03.1937 (81 aastane)
Osalenud filmides:
(vaata kõiki)
Mis peitus (2005)
Bulworth (1998)
Bugsy (1991)
Dick Tracy (1990)
Punased (1981)

Henry Warren Beatty on USA filminäitleja, stsenarist, režissöör ja filmiprodutsent. Tema õde on näitlejatar Shirley MacLaine. Beatty sündis Richmondis, Virginias, Bellevue naabruskonnas. Tema ema, Kathlyn Corinne, oli draamaõpetaja ja isa, Ira Owens Beaty, psühholoogiaprofessor. Beatty vanavanemad olid samuti ka õpetajad.

Et oma õele mitte alla jääda, läks ta õppima näitlemist Stella Adleri juurde. Ta esines mitmetes Off-Broadway näidendites, olles 22-aastaselt kaasa teinud juba umbes 40 lavastuses. Oma ainsa etteaste eest Broadwayl (William Inge'i näidendis "A Loss of Roses") nimetati ta 1960. a New Yorgi parima teatrinäitleja auhinna Tony kandidaadiks.

Beatty alustas oma karjääri tehes kaasa mitmetes seriaalides. Kuulsus saabus koos Elia Kazani 1961. aasta tippfilmiga "Splendor in the Grass". Staariks tõusis Beatty kümnendi
tippfilmi "Bonnie ja Clyde" (1967) peaosalisena, ühtlasi oli ta ka produtsendiks. Beatty kandideeris korraga kahele Oscarile, nii parima filmi kui meespeaosalise kategoorias.
Tema tund polnud siiski veel tulnud. Järgmise aastakümne paremad filmid olid "Šampoon" (1975) ja "Taevas peab ootama" (1978). Triumf tuli tema lavastatud ja peamiselt Helsingis vändatud väärtfilmiga "Punased" (1981). Beatty kandideeris korraga neljas kategoorias. Oscari võitis ta lavastajana.

Järgmine täistabamus oli gangsterisaaga "Bugsy" (1991). Film kandideeris 10 Oscarile. Beatty taaskord kandideeris parima näitleja ja parima filmi Oscarile. Tema järgmisel filmil, "Armulugu" (1994), nii hästi ei läinud. Aastal 1998 Beatty kirjutas, produtseeris, lavastas ja tegi kaasa filmis "Bulworth", millega ta teenis järjekordse Oscari nominatsiooni originaalstsenaariumi kategoorias. Beatty tänaseni viimaseks filmiks on jäänud "Linn ja maa" (2001). Stuudio kaotas selle filmi tõttu peaaegu 100 miljonit dollarit.

Aastal 2007 võitis ta Cecil B. DeMille'i nimelise elutööauhinna.

Beatty on abielus näitlejatar Annette Beningiga, kellega ta tutvus filmi "Bugsy" võtetel 1991. aastal. Naine jäi peagi lapseootele ning nad abiellusid 12. märtsil 1992. aastal. Neil on neli last.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga