Andy Garcia

Havanna, Kuuba

6.33 / 10

6 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Sünninimega Andrés Arturo Garcia sündis Havanna linnas Kuubal. Ta sündis rikkasse perekonda, kus ema töötas inglise keele õpetajana ja isa juristina Kuubas ja hiljem ärimehena Ameerikas. Andyl on ka vanem vend Rene.

Kui Garcia oli viie aastane pidid nad koos perekonnaga olude sunnil kolima Miamisse, kus nad tegid mitme sugust tööd, et jalgadel püsida. Kuid paari aasta jooksul suutsid nad üles rajada miljoni dollari suuruse kapitaliga parfüümiäri.

Garcia läks kooli Miami Ranna Keskkooli, kus ta mängis ka korvpalli meeskonnas. Oma keskkooli viimases klassis haigestus ta aga hepatiiti, mis pani teda tõsiselt mõtlema hoopis näitleja karjääri peale.

Garcia alustas näitlemist Florida rahvusvahelises ülikoolis, kuid suundus peagi Hollywoodi. Ta alustas väga väikeste rollidega, töödates samal ajal teenindajana. Ta esimene võimalus ennast tõsiselt näidata tuli siis, kui talle pakkuti gängiliikme rolli populaarses televisiooni seriaalis "Hill Street Blues". Varsti märkas teda režissöör Brian de Palma, kellele meeldis Garcia etteaste filmis "8 Million Ways to Die", ning palkas ta filmi "Äraostmatud", mis tegi Garciast populaarse Hollywoodi näitleja. Aastal 1989 otsis Francis Ford Coppola filmi "Ristiisa 3" näitlejat, kes mängiks Vincent Corleone-i osa. Vincent Corleone oli filmis Sonny Coreleone-i vallaslaps ja see tegi selle väga ebatavaliseks rolliks, mida soovisid väga paljud näitlejad. Garcia ei olnud ainuke, kes oli selle rolli jaoks piisavalt pädev aga tal oli midagi, mida teistel ei olnud : märgatav sarnasus Robert De Niroga, kes mängis noort Vito Corleone-i. Seega läkski see roll Garciale, kes pälvis sellega parima meeskõrvalosa Oscari nominatsiooni, mis tegi temast ülemaailmselt tunnustatud näitleja.

Järgnevatel aastatel võttis Garcia osa paljudest projektidest, näidates ennast suurepärasena nii kõrvalosades kui ka peaosas mängides. Tema viimane rohkem tuntud roll oli aastal 2001 esilinastud filmis "Oceani 11 - kõrged panused", kus ta mängis halastamatut kasiino bossi nimega Terry Benedict.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga