Cillian Murphy

Douglas, Cork, Iirimaa

7.17 / 10

6 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Iiri näitleja Cillian Murphy on vanim poeg neljalapselises peres, tema vanemad on õpetajad. Ta on abielus kunstnik Yvonne McGuinness’iga, neil on 2 last. Cillian Murphy on lõpetanud Presentation Brothers Kolledži Corkis. Ta läks õppima õigusteadust UCC-sse (University College Cork), kuid langes välja umbes aasta pärast. Ta huvitus muusikast ja mängis seetõttu mitmes erinevas bändis kitarri. Pärast ülikoolist lahkumist liitus Cillian Murphy Corcadorca Theater Companyga ning mängis peaosa näidendis "Disco Pigs". Järgnesid erinevad rollid filmides, kaasa arvatud filmiversioon "Disco Pigs" (2001).

Cillian Murphy läbilöök filminduses tuli aga osatäitmisega Danny Boyle’i lavastatud filmis "28 päeva hiljem" (2002), millest sai üllatuslikult rahvusvaheline hitt. Edasi asus Murphy kõrvalosadesse suuremates filmides, näiteks "Külmale mäele" (2003) ja "Girl with a Pearl Earring" (2003). Lisaks õnnestus tal mängida kaht kurikaela - Dr. Jonathan Crane’i ehk Hernehirmutist filmis "Batman alustab" (2005) ja Jackson Rippnerit filmis "Red Eye" (2005).

Osatäitmine Neil Jordani teoses "Breakfast on Pluto" (2005) tõi Murphy’le kaks Kuldse Gloobuse nominatsiooni ning ta võitis parima näitlejana Iiri Filmi ja Televisiooni Akadeemia auhinna. Järgneval aastal mängis ta peaosa filmis "The Wind That Shakes the Barley" (2006), mis sai üheks edukamaks Iiri filmiks ja Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa. Järgnes taas Hernehirmutise roll Christopher Nolan’i filmis "Pimenduse rüütel" (2008) ja Robert Fischer’i osatäitmine filmis "Algus" (2010). Murphy osaleb endiselt tuntud filmides kõrvalosades: "Laenatud aeg" (2011), "Red Lights" (2012), "Pimeduse rüütli taastulek" (2012), "Transcendence" (2014).

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga