Christopher Plummer - Filmiveeb.ee - Eesti suurim filmide andmebaas!
 

Christopher Plummer

Toronto, Ontario, Kanada

6.57 / 10

7 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Christopher Plummer on tuntud Kanada teatri-, filmi- ja televsiooninäitleja. Eriti tuntud on tema rollid teostes, mis pärinevad William Shakespeare sulest. Tema rahvusvaheline populaarsus filmisõprade hulgas algas aastal 1965 filmiga "Helisev muusika", kus ta mängis kapten von Trappi.

Plummer sündis Torontos, kunagise Kanada peaminister söör John Abbotti pojana. Kuigi ta alustas oma kunstialast teed esialgu klaveriõpingutega, jäid need peagi üha suureneva teatrihuvi varju. Professionaalne karjäär Kanada teatrilavadel algas hilistel 1940date lõpupoole. Teledebüüt ei jäänud kaugele ja 1951 osales ta CBC toodetud Othello ekraniseeriungus. Abielust näitlejanna Tammy Grimesiga on tal tütar, Amanda Plummer, kes on valinud sama ameti, mis tema vanemadki. Christopher Plummeri panuseid nii filmi- kui teatrikunstisse on pärjatud erinevate auhindadega. Kokku on ta mänginud rohkem kui 135 filmis rolle, mis erinevad nii tähtsuselt kui tüübilt, kuid pea alati on ta suutnud oma jälje jätta, mistõttu on tema auhinnapagas täienenud ka mitme elutöö ja muude üldauhindadega.

Kuigi nüüd juba ligemale 80 aastat vana, ei ole tema jõud raugemas ja tema osatäitmist võib veel nii mitmeski filmis oodata. Üks viimaseid tuntumaid filme tema osalusega on "Aleksander", kus ta kehastas Aristotelest.

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga