Peter Sarsgaard - Filmiveeb.ee - Eesti suurim filmide andmebaas!
 

Peter Sarsgaard

Illinois, St. Clair

5 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Peter on sündinud St. Clairi maakonnas, Illinois'is. Täpsemalt öeldes on tema sünnikohaks lennuväebaas, nimelt oli see tema isa töökohaks, ta oli lennukite mehaanik. Tema isa töökoht on ka põhjuseks, miks tema pere ainuüksi tema lapsepõlve vältel 12 korda kolima pidi.

7- aastaselt soovis Peter saada jalgpalluriks ja et oma unistust täide viia, hakkas ta isegi ballettitundides käima, et parandada enda koordinatsioon. Kuid pärast mitmeid põrutusi pidi ta jalgpallist loobuma ning võttis endale uueks eesmärgiks hakata tegelema kirjutamise ja teatriga.

Peter on õppinud Fairfielgi kolledžis, kus hakkas talle ka filmindus huvi pakkuma. Pärast Fairfielgi kolledži lõpetamist otsustas ta minna edasi õppima Bardi kolledžisse. Eelmainitud kolledžis sai ta õppida kaks aastat, kuniks 1991. aastal viidi teda edasi Washingtoni Ülikooli. Temast sai seal ka Washingtoni Ülikooli improvisatsiooni-näitegrupi üks kaasasutajatest. Peter lõpetas 1993. aastal Washingtoni Ülikooli ajalookraadiga ja kolis New Yorki. Olles seal, liitus ta New Yorgi näitlejatestuudioga, kus ta sai endale ka oma esimese väikese filmirolli filmis "Surmamõistetu" (1995).