Benedict Cumberbatch

Suurbritannia, London

8.5 / 10

2 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch sündis ja kasvas Londonis. Tema vanemad, Timothy Carlton ja Wanda Ventham, on mõlemad samuti näitlejad. Benedict Cumberbatch’i vana-vanaisa, Henry Arnold Cumberbatch CMG, oli kuninganna Victoria peakonsul Türgis. Tema vanaisa, Henry Carlton Cumberbatch, oli autasustatud allveelaeva ohvitser mõlemas maailmasõjas ja silmapaistev tegelane Londoni kõrgklassis.

Õppides Harrow internaatkoolis sai Benedict stipendiumi kunstikooli ning tegeles maalimisega. Samal ajal alustas ta ka näitlemisega. Pärast kooli lõpetamist õpetas ta aasta ühes Tiibeti kloostris inglise keelt. Naastes asus ta Manchester’i Ülikooli näitlemist õppima ja jätkas õpinguid LAMDA’s (London Academy of Music and Dramatic Art). Alates 2001. aastast on Cumberbatch’il olnud mitmeid suuri rolle tosinas klassikalises näidendis erinevates teatrites, näiteks Open Air Theatre, Regent's Park, Almeida Theatre, Royal Court Theatre ja Royal National Theatre. Tema läbimurdeks oli 2004. aastal Stephen Hawkingu roll filmis „Hawking“ (2004), millega ta kandideeris ka parima näitleja BAFTA auhinnale.

2010. aastal sai temast peaosaline Arthur Conan Doyle'i ainetel valminud BBC ülipopolaarses teleseriaalis "Sherlock" (2010), milles Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) ja doktor Watson (Martin Freeman) lahendavad kuritegusid 21. sajandi Londonis. Sherlocki rolli eest sai ta juba kolmanda BAFTA nominatsiooni. 2011. aastal, osales ta kahes Oscarile kandideerivas filmis – "Sõjaratsu" (2011) ja "Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk" (2011). Filmides "Kääbik: Ootamatu teekond" (2012) ja "Kääbik: Sinna ja tagasi" (2013) andis Benedict Cumberbatch oma hääle draakon Smaugile. Üheks tema edukamaks osatäitmiseks peetakse rolli filmis "Otse pimedusse" (2013), lisaks on ta mänginud filmides "12 aastat orjana" (2013), "Viies võim" (2013) ja "Augustikuu" (2013).

Ta on võitnud kaks Olivier’i auhinda, saanud neli BAFTA nominatsiooni, kaks Emmy nominatsiooni, kaks SAG’i nominatsiooni ja ühe Kuldse Gloobuse nominatsiooni. 2013. aasta novembris sai ta BAFTA aasta artisti auhinna oma meisterliku esinemise eest televisioonis, filmides ja teatris.