Walter Hill

California, Ameerika Ühendriigid

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Walter Hill on 1940. aastal sündinud Ameerika filmilavastaja, kes on eelkõige tuntud maskuliinsete märulite ja vesternižanri taaselustamise poolest.

Long Beachil Californias sündinud Hilli vaevas lapsena astma, mistõttu jäi tal koolis mitu aastat vahele. Suurema osa ajast kulutas ta koomiksite lugemisele ja raadiosaadete kuulamisele. Hilli sõnul olid tema isa ja vanaisa "targad, füüsilise loomuga mehed, kes oskasid töötada nii käte kui peadega". Tema isapoolne vanaisa töötas nimelt naftapuurijana. Sellega tegeles Walter keskkooliaastatel ka ise. Hiljem käis ta nii Mexico City Ülikoolis kui ka Michigani Ülikoolis ajalugu õppimas.

Karjääri alustas Hill Ameerika režissööride gildis õppustel, töötades lavastaja sekundaarse assistendina filmi "The Thomas Crown Affair (1968)" tegemisel. Hiljem tegi ta sama Steve McQueeni filmi "Bullitt" ja Woody Alleni "Take the Money and Run" puhul.

Suurema tähelepanu osaliseks sai ta 1969. aastal käsikirjaga, mis kujutas endast vesterni pealkirjaga "Lloyd Williams ja tema vend", kuid paraku ei saanud sellest kunagi mängufilmi. Vahepeal ilmutas selle vastu huvi Sam Peckinpah, kellel oli plaan sellest pärast "The Getaway"-d film vändata, kuid otsustas siiski "Pat Garrett and Billy the Kid" kasuks. Ometi avanes Hillil tänu Peter Bogdanovichi endisele naise soovitusele olla "The Getaway" kaasstsenaristiks.

Aastal 1973. tegi Hill produtsent Lawrence Gordoniga lepingu kirjutada film ja see ka ise lavastada. 1975. aastal nägi see ilmavalgust pealkirjaga "Hard Times". Peaosas oli legendaarne Charles Bronson. Filmi tegemine võttis 38 päeva ja vaid 2.7 miljonit dollarit ja see osutuski Hilli läbimurdeks.

Alates seitsmekümnendate keskpaigast on Hill aktiivselt kirjutanud ja olnud režissööriks-produtsendiks mitmetele hinnatud ja armastatud vesternitele ("Äärmuslik eelarvamus", "Metsik Bill"), märulitele ("Tänavad tules", "Autojuht") ja erinevatele põnevikele.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga