Todd Solondz

New Jersey, USA

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Üks indiekino silmapaistvamaid lavastajaid, Todd Solondz, sündis 1959. aastal USA's New Jersey osariigis ning lõpetas muuhulgas Yale'i ülikooli. Tema esimene filmialane töökogemus oli noorest peast, mil ta töötas suhteliselt madalal kohal Ameerika kirjanike liidu (Writers' Guild of America) heaks, samal eluperioodil kirjutas ta ühtlasi ka mõne stsenaariumi. Solondzi esimeseks värvifilmiks oli lühilugu "Schatt's First Shot", kus mees ise mängis keskkooliõpilast, kelle püüded hinnatud kõrgkooli saada purustatakse sadistliku kehalise kasvatuse õpetaja poolt.

Huvi Todd Solondzi vastu tekkis siis, kui 1995 aastal ilmus täispikk film "Tere tulemast nukumajja" ("Welcome to the Dollhouse"), mis rääkis USA äärelinnaelus leiduvast julmusest - film võitis tänu oma nutikale huumorile ning õeluse realistlikule kujutamisele hulgaliselt auhindu. Solondzi järgnevaks tööks sai "Rõõm" ("Happiness"), mis sai positiivse vastukaja omanikuks osaliselt tänu pedofiilia ja muude häirivate elementide julgele kujutamisele.

Solondzi lavastajakarjäär jätkus huumoriga vürtsitatud draamaga, milles paljud filmisõbrad leidsid taaskord nii mõndagi häirivat - pealkirjaks "Jutuvestmine" ("Storytelling"). Film on üles ehitatud kahe teineteisest sõltumatu loo abil - Fiction ja Non-Fiction, millest viimane sisaldab tugevat sotsiaalset kommentaari ja esimene kujutab vängel moel õpetaja ja õpilase vahelist seksuaalsuhet. Tsensorid tahtsid filmile anda algselt NC-17 reitingu, kuid kavalal moel kattis Todd Solondz ähvardava seksistseeni punase kastiga, tänu millele teenis film siiski R-reitingu.

Pärast filmi "Palindroomid" ("Palindromes") valmimist oli Todd Solondzi nimi tagasihoidlikuma Hollywoodi seinal juba kuldtähtedega kirjas, ja mees on nii lavastaja kui ka stsenaristina äärmiselt hinnatud.

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga