Bernardo Bertolucci

Parma, Itaalia

0 / 10

hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Bernardo Bertolucci on Itaalia päritolu filmirežissöör ja kirjanik, kes sündis 16. märtsil 1941 Parmas. Bertolucci alustas kirjutamist teismeeas ja pälvis poeedina mitmeid kirjandusauhindu. Filmikarjääri alustas ta režissööri assistendina Pier Paolo Pasolini filmis "Accatone". Bertolucci enda esimene film "Vikatimees", kui mees oli 21aastane. Rahvusvaheline tunnustus saabus aga filmiga "Konformist", millega ta kandideeris ka Oscarile (mugandatud stsenaariumi kategoorias). Film ise tugineb Alberto Moravia samanimelisel romaanile ning kritiseerib fašistlikku ideoloogiat.

Äärmiselt vastuolulise filmiga "Viimane tango Pariisis" kandideeris Bertolucci taas Oscarile - nagu ka filmi peaosaline Marlon Brando. Ka Bertolucci järgmised filmid - "1900" ja "La Luna" - põhjustasid suurt poleemikat. Biograafiline draama "Viimane keiser" pälvis 1987. aastal 9 Ameerika Filmiakadeemia auhinda, sh pälvis Bertolucci ise Oscarid parima režissööri ja parima mugandatud stsenaariumi kategooriates. Film pajatab Hiina viimase keisri Pu Yi elust läbi kuue aastakümne. Selle filmi tegemiseks sai ta eriloa filmida Pekingis Keelatud linnas.

Bertolucci on 2011. aasta seisuga olnud režissööriks paarikümnele linaloole, millest nii mõnigi on tekitanud hulgaliselt poleemikat. 2011. aasta Cannes' filmifestivali avamistseremoonial anti režissöörile Kuldne Palmioks.

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga