Justin Lin

Taiwan, Taipei

0 / 10

hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Justin Lin sündis Taipei's, Taiwanis ning on üles kasvanud Orange's, Californias. Oma magistrikraadi omandas ta UCLA Kunstiülikoolis. Oma esimese direktiivse debüüdi tegi ta filmiga "Better Luck Tomorrow" (2002), mis sai rohkelt positiivset vastukaja nii kriitikute, kui ka fännide poolt.

Tema järgmine film, "Annapolis" (2006), ei leidnud küll kriitikutelt palju positiivseid arvamusi, kuid siiski suutis see laineid lüüa poeriiulitel, müües üle 4 miljoni eksemplari, leides 2006. aasta USA DVD'de müügiedetabelis 10. koha.

Tema järgmiseks juhendatud filmiks sai "Kiired ja vihased: Tokyo Drift" (2006), mis jõudis kinolinadele 2006. aasta juunis. Film küll pälvis palju vaatajaid, kuid kriitikute poolt ei pälvinud see palju positiivsust. Film on tänaseks teeninud ülemaailmselt 158 miljonit dollarit kassatulu.

2009. aastal tõi Lin "Kiired ja vihased" kinolinadele tagasi, juhendades seeria neljandat filmi, "Kiired ja vihased 4" (2009). Juba esimesel päeval suutis see kinolinadel teenida 30.5 moljonit dollarit ja nädalalõpuks 71 miljonit dollarit, mis oli ka tolle-aastase aprillikuu suurim kassatulu autodele suunatud filmide seast. Samuti on ta vastutav ka 2011. aastal linastunud filmi "Kiired ja vihased 5" (2011) eest, mis on praeguseks ülemaailmselt teeninud 606 miljonit dollarit. "Kiired ja vihased 5" pälvis suurel hulgal fänne ja kriitikute positiivseid arvamusi ning samuti peavad paljud seeria viiendat filmi ka kogu seeria kõige paremini välja kukkunud filmiks.

Lin soovis kunagi ka Termonaatorite seerias luua uue filmi, kuid kahjuks jäi see idee katki, kuna temalt võeti selle loomise õigus ära.

Justin Lin on Goldsea Asian American Daily ajakirja poolt valitud üheks 100-st kõigi aegade kõige vaimustavamaks asiaat-ameetiklaseks (Lin asetseb 70. kohal).