David Yates

Merseyside, Inglismaa

7 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Juba varasest east saati hakkas Yates tasapisi pürgima oma tulevase ameti pooe. Nimelt kunagi, mil ta läks kinno vaatama filmi "Lõuad" (1975), hakkas ta filmi vaatamise vältel analüüsima seda - loo sisu ja arengut, karaktereid, pingearendust ja jälgis ka publiku reaktsioone, et saada sellel alal targemaks ja kogenenumaks. Peagi hakkas ta looma ka ise filme, seda küll algselt vaid lühifilmide näol. 14-aastasena lõi ta oma esimese lühifilmi kaameraga, mille ta ema talle sünnipäevaks kinkis.

Elades Inglismaa idapoolses linnas Swindonis, asus Yates vabakutselisena tööle filmistuudios Create Studios, mis hiljemalt aitas tal teostada ka tema esimese tõsisema lühifilmi, milleks oli "When I Was a Girl" (1988). Viimane hakkas aga igasugustes Filmifestivalidel laineid lööma, mis aitas teda sisse ka järgmisse kooli, kuhu ta õppima asus - Rahvusvaheline Filmi- ja Televisioonikool. "When I Was a Girl" omas suurt rolli tema sisenemises filmimaailma, kuna see kogus suuri poolehoide BBC publiku ja loojate hulgas, kes hiljem palkasid teda lavastama ka üht BBC lühifilmi "Oranges and Lemons" (1991).

Aastal 1994-95 lihvis Yates oma lavastajaoskuseid krimisarjaga "The Bill". Järgmisena võttis ta ette oma esimese iseseisva täispika filmi "The Tichborne Claimant" (1998).

Peagi naases Yates taas televisiooni, lavastades BBC heaks mitmeid väikesarju, näiteks "The Sins" (2000). 2001. aastal võitis ta koos Andrew Davies'i ja Nigel Stafford-Clark'iga filmi "The Way We Live Now" (2001) eest BAFTA'l Parima Draamasarja auhinna.

2003. aastal lõi Yates taas ühe minisarja, "State of Play " (2003) - pingelise 6-osalise thrilleri, mille lavastamise eest nomineeriti teda ka mitmetele BAFTA auhindadele. 2005. aastaks hakkas ta pürgima ka kaugemale kui Ühendkuningriik. 2006. aastal võitis ta Emmy-nominatsiooni filmi "Girl in the Café" (2005) stsenaariumi kirjutamise eest.

Kuid kõige enam on Yates tuntud Harry Potteri filmiseeria lavastamisega, mis on löönud väga suuri laineid, nii televisioonis, kinolinadel kui ka kriitikute seas.