Francis Ford Coppola

Michigan, Detroit

9 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Coppola sündis 7. aprillil aastal 1939 Detroitis Itaalia päritoluga perre. Oma keskmise nime - Ford - sai ta Henry Fordi auks, kuna ta sündis temanimelises haiglas. Kui tema emast sai NBC Sümfooniaorkestri esimeseks flöödimängija, pidi tema perekond kolima New Yorki, Woodside'i, kus ta ka veetis oma ülejäänud lapsepõlve.

Lapsena esines Coppolal lastehalvatustõbi, mistõttu pidi ta pikka aega oma lapsepõlvest veetma voodis. See andis muidugi suure tõuke tema fantaasiale, kuna päevad läbi voodis veetmise vältel mõtles ta pidevalt välja uusi lavastusi, mida ta läbi nukkude ka teostas. 15-aastasena luges ta raamatut "A Streetcar Named Desire" , millest sai tugipunktiks tema soovile hakata tegelema teatriga. Ta muretses endale peagi kaamera, millega ta hakkas looma kodufilme, näiteks filmid "The Rich Millionaire" ja "The Lost Wallet".

Koolieas oli ta keskpärane õpilane ning oli huvitatud ehitamisest, tehnoloogiast ning teadusest, viimasest isegi nii palju, et talle pandi klassikaaslaste poolt ka hüüdnimi - Teadus.

Oma karjäärielu alguses pürgis ta muusikakarjääri poole. Koolis õppis ta mängima tuubat ning sai sellega isegi nii osavaks, et võitis muusikalise stipendiumi New Yorgi Militaarakadeemiasse. Pärast Great Necki Kõrgkooli lõpetamist astus ta sisse Hofstra Ülikooli, kus ta hakkas spetsialiseeruma teatrikunsti. Hofstra Ülikoolis võitis ta lavastaja stipendiumi, mis loomulikult arendas veel rohkem edasi tema huvi saada teatrilavastajaks.

Kuid tema soov hakata hoopiski filmilavastajaks jõudis temani alles 1958. aastal, mil tal tekkis võimalus näha Sergei Eisensteini filmi "October" , millest ta oli niivõrd vaimustunud, et ta otsustas hakata tegelema mitte teartiga, vaid suunduda hoopiski filmindusse.

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga