Steven Soderbergh

USA, Georgia, Atlanta

0 / 10

hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Steven Andrew Soderbergh on USA filmilavastaja, produtsent, stsenarist, toimetaja ja operaator. Ta sündis Atlantas, ta ema on Mary Ann ja isa Peter Andrew Soderbergh.

Soderbergh tegi oma esimese lavastajatöö 1985. aastal, kui lavastas Grammy auhinnale nomineeritud Yes'i kontsertvideo. 1989. aastal lavastas ta draama "Sex, Lies, and Videotape" ning peale seda paar odavat piletikassadele pettumust valmistanud filmi.

1998. aastal lavastas Soderbergh filmi "Üle mõistuse" George Clooney, Jennifer Lopezi ja Ving Rhamesiga peaosades. Kaks aastat hiljem tõi ta vaatajani filmi "Erin Brockovich", mille eest sai peaosatäitja Julia Roberts Oscari. "Narkoäri" (2000) peeti Soderberghi parimaks tööks peale draamat "Sex, Lies, and Videotape", millega ta võitis oma karjääri seni ainsa parima lavastaja Oscari.

Julia Robertsi ja George Clooneyga on Soderbergh teinud koostööd ka filmide "Oceani 11 - kõrged panused" (2001) ja "Oceani kaksteist" (2004) tegemisel. Ka seeria kolmanda osa "Oceani kolmteist" (2007) lavastas Soderbergh, kuid seal enam Robertsit näha ei saanud.

Tema viimased tuntumad filmid on olnud "Nakkus" (2011), "Plahvatusohtlik" (2011) ja "Super Mike" (2012).