Chris Columbus

Pennsylvania, Spangler

0 / 10

hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Olles saanud inspiratsiooni filmist "Ristiisa" (1972), hakkas Chris ka ise peagi lavastama filme, koos oma Super-8 tüüpi kaameraga, samal ajal omandades haridust John F. Kennedy Gümnaasiumis. Pärast viimase lõpetamist, asus ta edasi õppima filmindust New Yorgi Kunstikooli, kus ta kirjutas ka ühe käsikirja, mille ta suutis hiljemalt 5000 dollari eest maha müüa, kuid sellegi poolest jäi see teostamata.

Tema lavastajakarjäärile andis tõelise stardipaugu filmi "Paharetid" (1984) käsikirja loomine, mis äratas Steven Spielbergi tähelepanu. Spielbergi eestvedamisel leiti käsikirjale ka lavastaja, Joe Dante ja nii saigi alguse Chrisi ametlik karjäär filmimaailmas.

Peale läbikukkumist filmile "Indiana Jones ja viimane ristiretk" (1989) käsikirja kirjutamisest, tegi ta oma debüüdi lavastajapuldis noortekomöödiaga "Adventures in Babysitting" (1987). Kuid erinevalt tema esimesest lavastatud filmist, mille käsikirja tema ei kirjutanud, oli tema järgmine film täielikult tema looming, nii lavastamine kui ka käsikiri - "Heartbreak Hotel" (1988). Film kukkus kinolinadel välja täielikuks pettumuseks ning teenis väga vähe tulu.

Kuid selle-eest sai tema järgmisest filmist täielik kassahitt, publiku lemmik ja tema suurim saavutus - film "Üksinda kodus" (1990), mis räägib loo vanemate poolt kogemata koju jäetud poisiklutist, kes peab üksipäi vastu astuma röövlipaarile, kes kavatsevad toime panna suuri varguseid. See püsis 12 nädalat kinolinade tipus, teenides kokku 285 miljonit dollarit, mis tegi sellest ka tulusaima märuli-komöödiafilmi eal. Loomulikult kaasnes sellisele edukusele ka idee luua sellele järg, mis muidugi leidis ka teostust. Kuid enne filmi "Üksinda kodus 2" (1992) lõppteostust suutis ta luua veel järgmise komöödiafilmi - "Only the Lonely" (1991). Oma järgmise filmiga ("Meie issi - Mrs. Doubtfire" (1993)) lõi ta kinolinadel taas laineid.

Pärast mitmeid lavastatud filme, aastal 2001, algas tema filmikarjääri tipphetk, mil ta valiti lavastama J.K. Rowling'i novellil põhinevat käsikirja "Harry Potter ja tarkade kivi" (2001). Näiliselt võimatu ülesandena tundunud, suutis Chris sellega edukalt hakkama saada. Tegemist oli kohe nii eduka projektiga, et kõhklemata oldi nõus panema Chrisi ka Harry Potteri seeria järgmiseks filmiks lavastajapulti - "Harry Potter ja saladuste kamber" (2002).

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga