George Lucas

Modesto, California, USA

5.88 / 10

16 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Georg Lucas, tuntud kui "Star Warsi" saaga autor, sündis 1944. aastal Modestos, California osariigis. Oma teismelise aastatel oli George väga huvitatud võidusõidu autodest ja plaanis ka ise võidusõitjaks hakata. Kuid see unistus lõppes kiirelt, peale autoõnnetust. Peale lõpetamist suundus George Southern California filmiülikooli, kus tegi ta valmis oma esimesed lühifilmid.
1971. aastal lõi Lucas oma enda filmikompanii Lucasfilm Ltd. Aastal 1975. alustas Lucas enda suurprojekti Star Wars`ga. Insipratsiooni selleks sai ta ulmeraamatust "Ahvide planeet". Saaga esimene film valmis aastal 1977. ja sai nimeks "Star Wars IV: A New Hope". Järgneva viie aasta jooksul valmis veel 2 Star Warsi filmi alapealkirjadega "Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back" ja "Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi" Järgnevatel aastatel tegi Lucas veel mõningaid Star Warsi projekte ja aitas kaasa paljude filmide valmisele, sh. ka Indiana Jonese.
1999. aastal valmis järjekordne Star Warsi film, sedapuhku saaga 1. osa pealekirjaga "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace". Aastal 2002. valmis ka saaga 2 osa "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" ning 2005. aastal pani Lucas punkti enda elutööle, saades valmis saaga 3. osa "Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith".

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga