Ridley Scott

South Shields, Tyne and Wear, England, UK

7.28 / 10

18 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Briti lavastaja Ridley Scott õppis oma tööd Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis ja täiendas oma oskusi BBCs töötades. Seal sai ta võimaluse populaarse politseisarja "Z Cars" lavastajatoolil istuda. 1970datel kogus ta kuulsust oma uuenduslike reklaamklippidega, mida tootis oma firma Ridley Scott Associates kaudu. Tema esimene kinofilm "The Duellists", mis valmis aastal 1977, sai parima lavastajadebüüdi auhinna. Sealt jätkas ta sama hooga, sest tema järgmine film "Tulnukas" ei vaja tutvustamist ka neile filmisõpradele, kes ulmest eriti ei huvitu. Siiski ei olnud järgmine film "Blade Runner" sama edukas. Selle tegi tasa 1990date alguses ilmunud filmi Director´s Cut, mis rahuldas nii kriitikuid kui vaatajaid ja tänapäeval kuulub film ulmeklassika varamusse.

Pärast edukat kriminaalfilmi "Thelma & Louise" (1991) valmis "1492: Paradiisi vallutamine", mis osutuks sissekukkumiseks ja Ridley pani lavastajatöö neljaks aastaks maha. Ka tagasi tulles ei olnud tema järgmised tööd eriti hinnatud ja "White Squall" ning "G.I. Jane" erilist populaarsust ei kogunud.

Taas järgnes väike paus, kuid see tasus end ära, sest tagasitulek aastal 2000 filmiga "Gladiaator", purustas kõik kahtlused tema vahepeal tugevalt kõikuma löönud lavastajavõimetes. Film kandideeris 12ele kuldmehikesele ja võitis neist 5. Ridley jäi siiski sellest trofeest ilma. Üldse on ta kandideerinud Oscarile kolm korda.

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga