Gary Oldman

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee näitlejate kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Gary Oldman

PostitusPostitas Cochrane » 27. September 2005, 00:44

Gary Oldman
New Cross, London, Inglismaa, Suurbritannia (21.03.1958)

Keevitaja poeg, Gary Leonard Oldman, sündis aastal 1958 Inglismaal, Londoni lõunaosas. Joodikust isa jättis pere maha, kui Gary oli seitsmene ja ta kasvas üles ema ja kahe õega. Gary on olnud kolm korda abielus ja niisama palju kordi ka lahutatud. Kokku on tal kolm last, esimesest ja kolmandast abielust, teine abielu Uma Thurmaniga jäi lasteta.

Kuuldavasti otsustas ta näitlejaks hakata pärast ühe Malcolm McDowelli filmi nägemist, tõenäoliselt oli selleks "Kellavärgiga apelsin". Ta üritas pääseda Kuninglikku Draamakunstide Akadeemiasse (Royal Academy of Dramatic Arts) kuid tema sisseastumiskandidatuur lükati tagasi. Hoolimata sellest keeldumisest oli ta nüüdseks oma näitlemisoskustes veendunud ja liitus Greenwichi Noorteteatriga (Greewich Young People´s Theatre). Teatridirektor Roger Williamsi abiga sai ta Britannia Rose Bruford Draamakolledži (Britain´s Rose Bruford Drama College) stipendiumi, kus omandas bakalaureuse kraadi aastal 1979. Kaheksakümnendate alguses osales ta mitmes näitemängus ja sai ka erinevaid auhindu. Filmidebüüdiks oli 1982 valminud film "Remembrance", kuid kuulsuse sellel alal saavutas ta oma viienda filmiga: "Sid ja Nancy" (1986), kus ta mängis Sex Pistolsi liiget, Sid Viciousi. Tema võime mängida füüsiliselt väga erinevaid rolle ja tema aktsentide mitmekülgsus võimaldab tal mängida tervet rida karaktereid ja ajaloolisi tegelasi, muuhulgas Lee Harvey Oswaldit filmis "JFK" ja Ludwig van Beethovenit filmis "Immortal Belowed".

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 27. September 2005, 09:51

Harry Potter 3-s mängis väga head rolli. Samuti ka Hannibalis. Selline väga mõnus kriminäitleja, näiteks nagu ka Batman Alustab filmis.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

tre!!!!!mÃĩelge ise pealkiri!!!!!

PostitusPostitas hotgirl585 » 17. Oktoober 2005, 17:43

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D :) :) OH!!!!!kui lahedalt ta mängib Sirius Blacki ta un nii lahe näitleja!!!!! :wink: :!: :!: :!: :?: :?: :?: :idea: :idea:
Ma ulen siukeste tumepruunide juustega tÃŧdruk......ma luen Harry Potterit (palju kus juures)un hallikad-rohekad silmad ja nii edasi!!!!!Ãŧlejäänud saate teada alles siis kui te mind lähemalt tundma Ãĩpite ja saate ise uma hinnangu Ãļelda!!!!=) =D
hotgirl585
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 17. Oktoober 2005, 17:16
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Meteora » 19. Oktoober 2005, 15:54

Black´i mängis küll täitsa hästi, kuskil mujal endaarust pole vist näinud..
Kasutaja avatar
Meteora
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 25
Liitunud: 19. Oktoober 2005, 15:36
Asukoht: Somewhere I Belong

Gary Oldman

PostitusPostitas hotgirl585 » 20. Oktoober 2005, 07:43

:) :) :) ma vist ulen teda ka näinud aga ei mäleta neid filme aga ma tean et ma peaks teda kuskil näinud ulema!!!!!???? :roll: 8) :wink: :wink:
Ma ulen siukeste tumepruunide juustega tÃŧdruk......ma luen Harry Potterit (palju kus juures)un hallikad-rohekad silmad ja nii edasi!!!!!Ãŧlejäänud saate teada alles siis kui te mind lähemalt tundma Ãĩpite ja saate ise uma hinnangu Ãļelda!!!!=) =D
hotgirl585
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 17. Oktoober 2005, 17:16
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Monk » 25. Märts 2006, 22:26

Mulle aga meenuvad kohe tema kurjami rollid "Leon"-is ja "True Romance"-is. Ja nendes filmides oli see mees oojaa kui hea. Eriti Drexli roll "True Romance"-is, olgugi et ta roll selles filmis polnud just pikemate killast. Kuid sellegipoolest väga meeldejääv.
Fear can hold you prisoner. Hope can set you free. - "The Shawshank Redemption"
Kasutaja avatar
Monk
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 267
Liitunud: 02. Juuni 2005, 15:12
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Mannavaht » 12. Oktoober 2006, 17:23

Appi kui vähe kommentaare :shokeeritud:

Heh :P
Oi jumbel! Midagi pole siin pikalt seletada. Väga hea näitleja! Mulle ei jõua kohale see, et ta pole ühtegi Oscarit saanud, aga samas mingi Catherine Zeta Jones on, sest tal oli üks hea roll! Samas on Oldmanil üpris palju häid rolle olnud.

Oscarid on viimasel ajal täiesti mõttetuks muutunud!

Aah! See 5. Harry Potteri film peaks millalgi järgmise aasta augustis tulema. Esilinastus on muidu 15.juulil. Nii nõme, et tema tegelaskuju...okei ma ei hakka midagi ette ütlema! See on lihtsalt nii ebaaus!

Ja muide! Ma olen Tallinnas üht meest näinud, kes on peaaegu täpselt tema nägu! Ausalt! Ainult juuksed olid teistsugused. Täitsa pael!
Kasutaja avatar
Mannavaht
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 49
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 16:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas stefu » 03. Juuni 2007, 13:35

Väga põnev ja hea näitleja. Air force one'is ja Harry Potter'i kolmandas mängis väga hästi. Muidugi ka teistes filmides mängis ta hästi, aga need on mu lemmikud temaga.
Kasutaja avatar
stefu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 206
Liitunud: 19. Aprill 2006, 15:55
Asukoht: Tabasalu


Mine Näitlejad

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron