Caprica

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Caprica

PostitusPostitas Cochrane » 27. Aprill 2009, 22:30

Caprica
Caprica (2009 – 2010)

Suured sündmused võivad alata väga väikeselt. Nii on tegu ka Lahingulaev Galatikas nähtud kaheteistkümne koloonia hävitamisega, milleni viiva sündmusteahela alguses asub teismelise tüdruku hukkumine ja isa suutmatus oma tütre surmaga leppida. Seriaali temaatikaks on tehnoloogilise arenguga, kaasnevad probleemid, usk, rassism ja selle kõige keskel kaks perekonda, Graystone'id ja Adamad.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Zinera » 18. August 2009, 16:38

Pilootosa oli päris vaadatav, alguses oli selline natukene igav, aga mida edasi, seda huvitavam. Ma olen alati mõelnud, et huvitav kuidas Cylonid alguse said, ja lõpuks hakatakse mu küsimusele vastama :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Pixie » 01. Jaanuar 2011, 00:25

Zinera kirjutas:Pilootosa oli päris vaadatav, alguses oli selline natukene igav, aga mida edasi, seda huvitavam. Ma olen alati mõelnud, et huvitav kuidas Cylonid alguse said, ja lõpuks hakatakse mu küsimusele vastama :))

Ja kuidas seriaal meeldis ka?

Minu arust täitsa hea. Kuigi algusosad venisid kohutavalt ja midagi nagu eriti ei tahtnud juhtuda, pidasin vastu ja vaatasin edasi. Mid-season finale episoodis käis justkui mingi nõks läbi ja sündmused hakkasid palju sujuvamalt jooksma. Lugu läks huvitavamaks ja sai tempot juurde. Ma küll ei tea, kui palju viimast episoodi muudeti, aga see oli küll suurepärane. Veidike ehk kiirustatud, aga julgeks öelda, et Caprica parim episood. Eriti viimased minutid. :))

Spoiler :
(((Serge))) Okei, see oli eelviimases osas....

Aga poleks arvanud, et noor William Adama ära sureb ning polegi sama inimene, kellest saab admiral. Kuigi silmade värvi erinevust märkasin.

Ei tea veel, mida arvata Zoe naasmisest kunstlikku kehasse. BSG's oli kõigile suur uudis, et cylonid näevad nüüd välja nagu inimesed. Aga ehk oli Zoe siis erand, ja sellest kuuleb veel järgmises seriaalis.


Mulle kohutavalt meeldivad BSGverse tegelased - neil on keerulised isiksused, nad teevad vigu ja muutuvad aja jooksul. Samas on ikkagi nad meeldivad tegelased. Isegi selle ainsa hooaja jooksul tegid nad läbi päris suure muutuse. Samuti olid tasemel eriefektid. Kogu seriaal (nagu ka Caprica linn) oli väga stiilne ning kvaliteetselt tehtud.

Eraldi tahaks veel mainida title sequence'i, mis mulle väga meeldis. Kuidagi hästi sujuv ning sobiva muusikaga. Sarnaselt BSG'ga andis edukalt kogu olemust ja tone'i edasi.

Kahju, et Caprica sai kõigest ühe hooaja. Hea meelega oleksin edasi vaadanud (kui viimane episood poleks olnud nii... lõplik... ja sobiv enne Blood & Chrome'i).
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Zinera » 08. Jaanuar 2011, 17:23

..ja läbi ta saigi.

Päris hea meelelahutus, aga lõpuks hakkas ikka korralikult venima, oleks võinud stiilsemalt lõpu teha, lisaks...

Spoiler :
Nii kiire lõpp terve selle loo jooksul, et ise ka ei usu. :)) Alguses venis kõik jälle ja siis lõpuks, kõige paremad ja huvitavamad faktid onju, need mängiti kiirelt läbi.
Natukene naljakas oli jah see Zoe inimcylonis muutmine, sest inimcylonid olid nagu BSG imeteema. William oli ka minu jaoks päris hea üllatus...


Aga hea, et ära lõpetati, kuna seriaal ei olnud väga populaarne BSG fännide silmis, nii ka minu enda silmades. Parem teha ilus lõpp, kui jätkata venitamisega.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Pixie » 12. Jaanuar 2011, 20:38

Zinera kirjutas:Aga hea, et ära lõpetati, kuna seriaal ei olnud väga populaarne BSG fännide silmis, nii ka minu enda silmades.

Tohoh. Ma vist tšättisin siis teistsusguste BSG fännidega, kes olid küll rahul.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Zinera » 12. Jaanuar 2011, 21:15

Pixie kirjutas:
Zinera kirjutas:Aga hea, et ära lõpetati, kuna seriaal ei olnud väga populaarne BSG fännide silmis, nii ka minu enda silmades.

Tohoh. Ma vist tšättisin siis teistsusguste BSG fännidega, kes olid küll rahul.


Ma ei ole otsest fännidega suhelnud, aga esmased reviewid olid päris saastad, samas Sinu pärast vaatasin imdb arvustusi ning ka seal jääb kõige positiivse seas silma päris mitu negatiivset seisukohta.
Mina isiklikult fännina pettusin... meelelahutus oli, aga võrreldes BSG'ga....ei anna erildi võrrelda... :pööritus:
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Pixie » 12. Jaanuar 2011, 21:32

Zinera kirjutas:Ma ei ole otsest fännidega suhelnud, aga esmased reviewid olid päris saastad, samas Sinu pärast vaatasin imdb arvustusi ning ka seal jääb kõige positiivse seas silma päris mitu negatiivset seisukohta.

Eks Caprica oli nagu SGU - eelmis(t)e seriaali(de) fännidele kas kohutavalt meeldis või nad vihkasid seda kogu hingest. :pööritus: Vahepealselt varianti esineb harva.

Mina isiklikult fännina pettusin... meelelahutus oli, aga võrreldes BSG'ga....ei anna erildi võrrelda... :pööritus:

Samas mulle meeldis (eriti 1.5, 1.0 not so much), aga nõustun, et BSG taset ei saavutanud.

Taaskord sooviks mainida Blood & Chrome'i - sowwy! - sest viimased uudised räägivad, et kui sellest ka saab kunagi seriaal, siis on mitte nii... serialized ja rohkem episodic ehk siis järjekordne adventure of the week sari. Vat sellest küll ei ole huvitatud. :?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Zinera » 12. Jaanuar 2011, 22:29

Pixie kirjutas:Taaskord sooviks mainida Blood & Chrome'i - sowwy! - sest viimased uudised räägivad, et kui sellest ka saab kunagi seriaal, siis on mitte nii... serialized ja rohkem episodic ehk siis järjekordne adventure of the week sari. Vat sellest küll ei ole huvitatud. :?


Ma ootan ära, ja siis vaatab, kuidas on. Kas on midagi enamat või Caprica sarnane :))
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Pixie » 12. Jaanuar 2011, 23:44

Zinera kirjutas:Ma ootan ära, ja siis vaatab, kuidas on. Kas on midagi enamat või Caprica sarnane :))

Seda muidugi. ;-)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas 0ll » 20. Veebruar 2011, 23:56

Sain lõpuks Capricaga ühele poole - 5 viimast osa vaadatud. Ei kuulnud, et sarja tegijad lõpu ümber oleks filminud... ilmselt siis teadsid juba varem, et piirdutakse ühe hooajaga. Tempo läks väga kiireks, selline "paanikas finišisse" tunne. Aga eriti ei kurda, vähemalt ei olnud igav.
Usun, et see sari töötaks BSG kogemuseta paremini. Mitmed ebakõlad ajaliinis, tehnoloogilises võimekuses ja mütoloogias muutsid vaatamise keeruliseks.
Kokkuvõttes jääb pigem plusspoolele. Piloot meeldis väga (mitu korda üle vaadanud). Pilguheit Tauroni kultuuri oli huvitav. Caprica, Gemenon ja New Cap City nägid kohati VÄGA kenad välja, nagu ka robotid.

Sarjas nähtud holoband tehnoloogia ("tõeline" virtuaalne reaalsus) tuleb varem või hiljem. Kahju, et mitte minu eluajal...
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 21. Aprill 2011, 12:15

Kuna sattusin hiljuti taaskord sellele klipile ja see mõjus täpselt sama võimsalt, kui esimest korda vaadates -- The Shape of Things to Come. Caprica viimased neli ja pool minutit. Hämmastav, kuidas üks hooaja lõpp on ka nii sobivalt series finale.

0ll kirjutas:Mitmed ebakõlad ajaliinis, tehnoloogilises võimekuses ja mütoloogias muutsid vaatamise keeruliseks.

Ja mida täpsemalt silmas pead? BSG alguses ju räägiti tehnoloogiast -

You'll see things here that look odd, even antiquated to modern eyes. Phones with cords, awkward manual valves, computers that barely deserve the name. But all of it is intentional. It's all designed to operate in combat against an enemy who could infiltrate and disrupt all but the most basic computer systems. Of course, those attitudes have changed through the years and Galactica is something of a relic. A reminder of a time when we were so frightened by the capabilities of our enemies that we literally looked backward for protection.

Võib-olla oli erinevus siiski liiga kontrastne, aga mina olen selle seletusega rahul. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas 0ll » 21. Aprill 2011, 23:21

Pixie kirjutas:Ja mida täpsemalt silmas pead? BSG alguses ju räägiti tehnoloogiast

Jah, olen kursis. Ja praegu ei suuda isegi konkreetselt meenutada :? , aga tean, et vaadates tulid BSG-st mitmed momendid meelde, kus tegelased oleks pidanud "arenenumalt" käituma, asjadest paremini aru saama (isegi kui nad sellisel tasemel tehnoloogiat enam ei kasutanud) + ebakõlad religioonide kujunemise ajaloos.

Aga paar suuremat (ja konkreetsemat) probleemi ka:
Spoiler :
Capricas nähtu põhjal saab põhimõtteliselt järeldada, et resurrection tehnoloogia looja oli perekond Greystone... "skin jobide" samuti. BSG tegi minu arust küllaltki hästi selgeks, et selle "jama" eest vastutas Final Five.
Ja mis värk selle noore Adamaga on? Kõik oleks klappinud, kui seda lõputwisti poleks tulnud - Caprica "uus" Adama oleks pidanud juba umbes 16-aastselt Viperi rooli istuma?
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Pixie » 22. Aprill 2011, 09:55

0ll kirjutas:Aga paar suuremat (ja konkreetsemat) probleemi ka:
Spoiler :
Capricas nähtu põhjal saab põhimõtteliselt järeldada, et resurrection tehnoloogia looja oli perekond Greystone... "skin jobide" samuti. BSG tegi minu arust küllaltki hästi selgeks, et selle "jama" eest vastutas Final Five.

See oli ka vist ainus asi, mis mind tõsiselt häirima hakkas. Millegipärast aga arvan, et seda oleks edasi uuritud ja BSG ajalooga rohkem kooskõlla aetud teise hooajaga. We'll never know.

Spoiler :
Ja mis värk selle noore Adamaga on? Kõik oleks klappinud, kui seda lõputwisti poleks tulnud - Caprica "uus" Adama oleks pidanud juba umbes 16-aastselt Viperi rooli istuma?

Vat nii täpselt aastaid ei mäleta. Ehk selgitab olukorda Blood & Chrome. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re:

PostitusPostitas Pixie » 10. Juuli 2011, 13:10

Hah, spoiler tag'id töötavad siin päris kenasti. :D

Pixie kirjutas:See oli ka vist ainus asi, mis mind tõsiselt häirima hakkas. Millegipärast aga arvan, et seda oleks edasi uuritud ja BSG ajalooga rohkem kooskõlla aetud teise hooajaga. We'll never know.
http://io9.com/5807530/caprica-season-2-would-have-seen-zoe-graystone-meeting-one-of-the-final-five Selles artiklis, mis kirjeldab, milline oleks olnud Caprica teine hooaeg, sisaldab ka vastust mu kahtlusele.
Spoiler :
Nobody would have known about the existence of skin jobs because Daniel Graystone spent so much money to hush up his daughter's situation.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron