Variautor

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Variautor

PostitusPostitas Soprano » 17. Veebruar 2010, 15:44

Variautor
The Ghost Writer



Edukas inglise tellimuskirjanik nõustub endise Briti peaministri Adam Langi memuaaride lõpetamisega. Ka tema kirjastusagent on veendunud, et tegu on elu võimalusega. Ent projektil veab juba algusest peale viltu - biograafi eelkäija, Langi pikaajaline assistent, suri õnnetuse tagajärjel.

Kirjanik alustab tööd talvel USA idarannikul paikneva saare ookeanivaatega majakeses. Saabumisjärgsel päeval esitab endine Briti minister Langile süüdistuse terrorismis kahtlustatavate ebaseaduslikus vahistamises ja CIA-le piinamiseks saatmises, ühesõnaga - sõjakuriteos. Ajakirjanikud ja protestimeelsed piiravad saaremaja, kus elavad Lang, tema naine Ruth ning isiklik assistent (ja armuke) Amelia. Biograafi uurimistöö annab peagi vihjeid, et tema eelkäija võis avastada Langi ning CIA seotuse, info selle kohta peitub aga pooleliolevas käsikirjas. Kas Lang oli Briti peaministrina ühtlasi ka USA salateenistuse palgal? Kas biograafi eelkäija mõrvati hirmsa tõe paljastamise pärast?

Päevakajaliste sündmuste keerises poliitiline põnevik jutustab otsestest, seksuaalsetest ja poliitilistest pettustest ning reetmisest. Maailmas, kus mitte miski ega keegi pole see, millena näib, avastab biograaf õige pea, et minevik võib olla tappev ning ajalugu kirjutab see, kel õnnestub ellu jääda.

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Pixie » 22. Märts 2010, 17:56

Minu jaoks veidi liiga poliitiline alatoon, aga sündmuste edenedes elasin toimuvasse aina enam sisse. Ruth tundus enne filmi lõpplahenduse teadasaamist päris tore. Lõpust rääkides... oleks võinud mitte nii lollilt lõppeda. :D
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas LiveForThis » 24. Märts 2010, 18:34

The Ghost Writer oli saanud väga tugevat lavastajakätt tunda ja seetõttu nautisin ma üha süvenevaid poliitilisi intriige ja vandenõud ning üldiselt kogu filmi ülesehitust ja teostust, kuid sisu jäi veidi etteaimatavaks.
Näitlejavalik oli aga suurepärane. Mulle meeldis Olivia Williamsi töö Dollhouse`is ja siingi sai ta hakkama igati kena rolliga.
McGregor ja Brosnan samamoodi. Nauditav näitlejatöö ja filmi pidev areng kulminatsiooni suunas.
Üllatustevaba või mitte, aga teostus oli suurepärane.
7,5/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 24. Märts 2010, 19:21

Kui poleks olnud niivõrd tähendusrikast ja hästi filmitud lõppu, siis oleksin filmist halvemini arvanud. Muidu arvan enam-vähem sama, mis LiveForThis
7/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 20. Juuli 2010, 14:44

Huvitav film oli, kuigi jah, minu jaoks kiskus asi liiga poliitiliseks. Nagu eelpool mainitud juba, näitlejavalik ja kogu teostus oli suurepärane. Lõpp oli üsna absurdne :D 7/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 03. August 2010, 16:29

Tehnilise teostuse poolest tõenäoliselt parim selle aasta film, mida seni näinud olen. Pole kõige suurem poliitiliste thrillerite fänn, kuid minu jaoks pani "The Ghost Writeri" tööle just tegelastevaheline lävimine ning muidugi peategelase karisma - Ewan McGregor oli õige valik kummituse rolli mängima. Ja mina küll ei ütleks, et lõpp absurdne oli... pigem tore, et üritati vältida hariliku poliitilise thrilleri vormelit. Tõrvatilgaks meepotis oli vaid üsna ilmselge green screen, HD's torkas see väga kergesti silma (õnneks seda üleliia palju polnud ka):

Pilt

Vot seda nimetan mina arvutiga külgekleebitud taustaks. Värvikorrektuuri ning teravdamise järel on see kohe eriti obvious.

IMDb's noritakse ka fuckide üledubleerimise pärast, mina seda küll ei märganud - ju asi selles, et lugesin subtiitreid.

Igatahes tubli 8/10 ja minu meelest kahtlemata parem kui "Shutter Island".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas d4ncestyle » 27. Oktoober 2010, 14:05

väga hea vaheldus. selle üle mis lõpus on ei oska ma midagi kosta :D see on samas ootamatu lahendus. soovitan vaadata isegi kui poliitika ei koti ja arvate et on mingi jabur. ei ole. soovitan.
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

PostitusPostitas Hea Aasta » 05. Detsember 2010, 14:27

Euroopa filmiauhindadel tegi Polanski "Variautor" ikka pikka puuga konkurentidele ära, selles pole kahtlustki.
Euroopa film 2010, parim režissöör (Roman Polanski), parim meesnäitleja (Ewan McGregor), parim stsenarist (Robert Harris / Roman Polanski), Euroopa filmikunstnik (Albrecht Konrad) ja parim filmihelilooja (Alexandre Desplat). Kuradi kahju muidugi, et ei McGregor ega Polanski oma auhindadele ise Eestisse järele ei suvatsenud tulla.

Nüüd siis Oscareid jahtima. Parim "võõrkeelne" film? :))
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas Forzelius » 05. Detsember 2010, 15:04

Ma väga kahtlen, et see film ühtegi Oscarit saab. See, et Reikop seda prognoosis ja whatnot, doesn't make it true.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Spellbound » 05. Detsember 2010, 17:11

Euroopa filmikunstnik (Albrecht Konrad) ja parim filmihelilooja (Alexandre Desplat) - need oleks olnud ausalt välja teenitud, aga muu pani küll üllatama, sest nominentide seas oli ikka palju paremaid filme.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas CM-Girl » 07. Detsember 2010, 08:26

Tahtsin seda filmi juba mõnda aega näha, vaatasin siis lõpuks ära. Ei oskagi nagu midagi öelda, pea on tühi. Filmi esimene pool (esimene tund) oli väga hea aga teine pool kuidagi vajus ja vajus. Selline tunne nagu oleks film kestnud mitte 2 vaid 4 tundi.
Praktiliselt algusest peale oli ebasümpaatne Ruth. Kuidagi ebaoriginaalne,
Spoiler :
naine jätab endast kannataja mulje ja lõpus selgub, et asi vastupidi.

James Belushit oli hea näha, tundsin tema hääle enne ära kui tema, kuidagi võõras kiilakana. :D
Ewan McGregori osatäitmine oli keskmine,lõpus kiskus eriti ära, närviline olek häiris.
Poliitiline temaatika pole just minu tassike teed.

6,5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Kidd » 11. Detsember 2010, 11:30

Lõpuks ometi üks vähe sügavam ja tõepärane spioonikas, mitte lihtsalt relvatäristamine. Näitlejate valik ei saakski parem olla. Kas just Polanski parim teos, aga top 5 kindlasti.

Spoiler :
naisspiooni kaudu mehe/poliitiku juhtimine - täielik klassika, ja ometi ei hammustanud enne lõppu läbi


10/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 81 külalist