Variautor

The Ghost Writer (2010)

7.44 / 10

9 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Põnevik
Stuudio: France 2 Cinéma/RP Films
Riik: Prantsusmaa,Saksamaa,UK
Kestvus: 2 tundi 8 minutit
Kinodes alates: 19.03.2010
Lavastaja(d): Roman Polanski

Edukas inglise tellimuskirjanik nõustub endise Briti peaministri Adam Langi memuaaride lõpetamisega. Ka tema kirjastusagent on veendunud, et tegu on elu võimalusega. Ent projektil veab juba algusest peale viltu - biograafi eelkäija, Langi pikaajaline assistent, suri õnnetuse tagajärjel.

Kirjanik alustab tööd talvel USA idarannikul paikneva saare ookeanivaatega majakeses. Saabumisjärgsel päeval esitab endine Briti minister Langile süüdistuse terrorismis kahtlustatavate ebaseaduslikus vahistamises ja CIA-le piinamiseks saatmises, ühesõnaga - sõjakuriteos. Ajakirjanikud ja protestimeelsed piiravad saaremaja, kus elavad Lang, tema naine Ruth ning isiklik assistent (ja armuke) Amelia. Biograafi uurimistöö annab peagi vihjeid, et tema eelkäija võis avastada Langi ning CIA seotuse, info selle kohta peitub aga pooleliolevas käsikirjas. Kas Lang oli Briti peaministrina ühtlasi ka USA salateenistuse palgal? Kas biograafi eelkäija mõrvati hirmsa tõe paljastamise pärast?

Päevakajaliste sündmuste keerises poliitiline põnevik jutustab otsestest, seksuaalsetest ja poliitilistest pettustest ning reetmisest. Maailmas, kus mitte miski ega keegi pole see, millena näib, avastab biograaf õige pea, et minevik võib olla tappev ning ajalugu kirjutab see, kel õnnestub ellu jääda.

http://www.forumcinemas.ee