Läbi hägu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Läbi hägu

PostitusPostitas Cochrane » 26. Jaanuar 2007, 12:50

Läbi hägu
A Scanner Darkly

Tulevikus on Ameerika sõja narkootikumide vastu kaotanud. Ka detektiiv Fred (Keanu Reeves) tarbib narkootikumi D, mis põhjustab isiksuse kahestumist. Samas jahib ta kolleegidega narkodiiler Bobi, ega tea, et jahib ühtlasi iseennast.
Film põhineb Philip K. Dicki romaanil.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Hülss » 13. Märts 2007, 07:43

Philip K. Dick'i raamatutest on palju filme tehtud, muuseas
Blade Runner, Total Recall, Minority Report, Paycheck ja nüüd siis "A Scanner Darkly". Filmi režissööriks on Richard Linklater, kes taaskord kasutab omapärast tehnikat nimega rotoskoopia, sama tehnikat on ta kasutanud filmis Waking Life. Tulemuseks on päris omapärane teos, mis võib algul tunduda väga segasena, aga tegelikult nii ta pole. Küll vajab aga käesolev film harjumist, selline visuaalne stiil koos tõeliselt väändunud fantastikaga võib eemale peletada, aga karta pole põhjust.

Ma ei ole õige inimene seda filmi arvustama, sest mulle on harjumatu selline ebareaalsus, mida filmis kujutatakse. Ma tean, et vale on hinnata filmi isiklikust maitsest lähtudes, ma üritan lihtsalt võimalikult aus olla. A Scanner Darkly pole üldse paha film, ta on huvitav, visuaalselt lummav, mõtlemapanev ja palju muudki, aga ta pole päris "minu sorti" film. Et Philip K. Dick'i mõttemaailma paremini mõista, oleks mõtekam enne tema teoseid vast lugeda, eriti kui tema teostel põhinevad Blade Runner ja Minority Report.

A Scanner Darkly
7/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas d4ncestyle » 07. Detsember 2010, 01:56

väga deep film (Y) 8p algus on tõesti raske , aga pärast on hea j'älgida ja see mis lõpuks selgus oli ka väga huvitav
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

PostitusPostitas adi » 10. Detsember 2010, 05:53

Väga intiimne lugu väga intiimses pakendis. Sa oled sci-fi kirjanik - kuidas rääkida enda kadunud sõpradest (kes vaimselt, kes füüsiliselt - lõputiitrid seletavad nii mõndagi) ning just selles võtmes, et pärast poleks häbi ei selles ega tolles elus neile otsa vaadata.

Pilt
Charles vs Peetrus

Charles otsustas enesetapu kasuks. Ostab pudeli kallist veini ja neelab hunnikus tablette. Jõuab kätte aeg kus Peetrus (noh oletame, et Peetrus) ilmub ta voodipäitsesse ja hakkab talle ta patte ette lugema.

Ükshaaval.
...
(Narrator): they had reached Charles 6'th grade, the year he had discovered mastubration.
(Narrator): then Charles Freck wished he could take back the last half hour of his life.


Anyway, tegemist on suurepärase ulmefilmiga.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Läbi hägu

PostitusPostitas brixxx » 16. Märts 2012, 14:48

Mina sattusin juhuslikult ükskord öösel telekas seda vaatama. Esialgu vaatasin u 15 min, siis ma panin teise peale kuna see visuaalne lahendus häiris mind, aga kahjuks ei olnud teiste kanalite pealt ka midagi vaadata, seega panin u 10 min tagasi, tegelikult oli see huvitav film ja see visuaalne pool tegi veelgi huvitavamaks filmi.

Mind häiris politseinike hulgas kõige rohkem see vorm, milles inimesed kogu aeg vaheldusid. Kõige lahedamad stseenid olid koos Rory Cochrane tegelaskujuga.

Üldiselt oli huvitav lugu ning lõpp oli ka lahe, kui film vaadatud, siis isegi ütleks, et visuaalne pool meeldis.

Hindeks 7/10, mitte visuaalse poole pärast, aga ma olen huvitavamaid ulme filme ka näinud.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Läbi hägu

PostitusPostitas damon » 05. November 2012, 01:59

Oli häid ja nõrku kohti filmis.
Ratta käikude arutelu oli päris mõnus.
Lõpplahendus oli minu jaoks ootuspärane aga film ise lõppes veidi imelikult.

Eh...7/10 omapära eest.
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist