Ahvide planeet

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ahvide planeet

PostitusPostitas Cochrane » 04. August 2006, 16:56

Ahvide planeet
Planet of the Apes (1968)

Nelja meeskonnaliikmega kosmoselaev kukub alla võõral planeedil. Kolm ellujäänut ronivad välja ja asuvad uurima planeeti, mis meenutab Maad, kuid on üks oluline erinevus - ahvid on seal domineerivaks rassiks ja kasutavad metsikuid ja loomadena elavaid inimesi oma äranägemise järgi ära. Ka kosmoselaeva meeskonda peetakse metslasteks ja pistetakse puuri. Taylor (Charlton Heston) õpib selgeks ahvide keele ja põgeneb naisahvi abil. Aegamööda saab ta teada minevikusaladustest, mille ilmsikstulemine on ehmatav inimesele ja soovimatu ahvidele.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas eerik » 31. Oktoober 2010, 00:37

Meeldis väga. Oli väga seikluslik, mis tegi filmi kergesti jälgitavaks, kuid sisaldas ka sügavamat sõnumit inimkonna mineviku, oleviku ja tuleviku kohta. Ilmselt tuleks kiita head algallikat, kuid seda olen lugenud vaid ühe lehekülje jagu ja sedagi kümme aastat tagasi. :pööritus: Ahvikostüümid nägid muidugi vananenud ja naljakad välja, kuid olen näinud paar minutit Burtoni versioonist ja seal nägid ahvid veelgi idiootsemad välja. Justkui ei tahetudki neid tõsiselt võetavatena kujutada.

4/5
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Ahvide planeet (1968)

PostitusPostitas Ronet » 13. August 2011, 07:41

Jälgisin filmi põnevusega, kuigi olin twistiga põmst kursis.
Ahvid nägid küll väga head välja, imho. Selle üle nüüd küll ei nuriseks.
Nuriseks natuke Heston'i näitlemise üle.. võibolla on Ralph Garman selle minu jaoks ära rikkunud lihtsalt. :p

Mõtlemapanev teos. Ei kujutagi ette kuidas inimesed sellesse 68ndal aastal suhtusid.

Spoiler :
Naljakas, et filmi poster spoilib lõpu ära


8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Ahvide planeet (1968)

PostitusPostitas Ardo » 17. August 2011, 00:37

Raamat ei paku just erilist lugemisnaudingut, aga on ulmefilmi algmaterjaliks muidugi suurepärane.
Ise olen näinud ainult Burtoni versiooni- ei meeldinud.
Ardo
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 58
Liitunud: 16. Aprill 2005, 10:40

Re: Ahvide planeet

PostitusPostitas Rasmus » 20. Aprill 2016, 17:11

Viskas veits esimest "Star Warsi" pacingu ja režii poolest. Selles mõttes, et film on pea kaks tundi pikk ja kogu tegevustik on suhteliselt aeglane, aga ikkagi on kogu aeg põnev.

Ahvid näevad ägedad välja, oleks tahtnud tegelikult nende tausta rohkem teada saada. Põgusalt mainiti, et gorillad, šimpansid ja orangutanid on nagu ühiskondlikus mõttes eraldi kastides, aga seda oleks võinud palju põhjalikumalt seletada. Võimalik muidugi, et siis oleks seda rassismi- ja seksismiteemalist allteksti juba liiga paksude kihtidena olnud ning loole poleks moraalilugemise kõrval enam aega jäänud. Kuigi hetkel on see ühiskonnakriitika suht subtle, mingiks "Avatariks" ära ei minda.

Kosmosereisi kohta oleks tahtnud ka rohkem taustainfot saada, väääga lakooniliseks jäädi selles osas. 1960ndatel arvati ilmselt, et kui on ulmekas, siis pole vaja detaile seletada? :pööritus:

Aa, ja kui juba ajastust rääkida, siis kas tol ajal oli okei, kuidas Hestoni tegelane Novaga käitus? Mulle tundus ikka väga ärakasutamisena see. Umbes sama amoraalne nagu alaarenenud või sügavas narkojoobes inimesega magamine. Või see oligi pigem kommentaar selle kohta, et kui hukkamõistvat inimühiskonda kõrval pole, lähtub mees oma füsioloogilistest huvidest ega mõtle sellele, mis tegelikult sellises situatsioonis õige või mõistuspärane oleks.

Twisti teadsin semi-ette, aga efektiivne on see sellegipoolest. Õnneks Burtoni versioon, mida mingi kümne aasta eest näinud olen, lõppes vähe teistmoodi.

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist

cron