Psühho (1998)

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Psühho (1998)

PostitusPostitas Cochrane » 07. Mai 2006, 23:32

Psühho (1998)
Psycho (1998) (1998)

Noor Marion Crane (Anne Heche) peab oma ülemuse 400.000 dollarit panka viima. Kuna tal pole oma sõbraga abiellumiseks raha, kasutab ta võimalust ja põgeneb koos rahaga California suunas. Teel olles on ta sunnitud peatuse tegema ja jõuab Batesi motelli, kus hotelli omanik, Norman Bates (Vince Vaughn), ta lahkelt vastu võtab. Pealtnäha rahulik ja ohutu mees, ei ole suutnud oma ema kontrolli alt vabaneda ja kuulab igas asjas tema sõna. Ja vajadusel tuleb emme ise välja ja hoolitseb, et tema pojake valede naistega ei tegeleks.
Film on uusversioon aastal 1960 valminud sama sisu ja pealkirjaga Alfred Hitchkocki filmist. Selle versiooni lavastaja on originaalile võimalikult truuks jäänud, kopeerides stseene ja kaameravõtteid.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas ql » 08. Mai 2006, 21:22

vot see oli ikka üks ull film
kahtlased inimesed seal :D :shock:
Pilt
ql
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 20
Liitunud: 03. Mai 2006, 23:24

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 06. Juuli 2006, 14:49

Üpriski hea film, Hitchcocki originaali kõrval kahvatub, aga samas Vince Vaughn oli meeldivalt kõhedusttekitav. Julianne Moore ei olnud nii hea kui ootasin, Anne Heche ei olnud ka samaväärne Janet Leighga.
Aga täiesti vaadatav film.

6/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Ralf » 06. Juuli 2006, 15:08

Õnneks oli läinud Gus Van Sant kergema vastupanu teed ja filmi stsenaariumi peaaegu täielikult muutmata jätnud. Erinevusi mu silm ei märganud (vb. ainult Vaughn'i piilumise ajal masturbeerimine, mis originaalis minuteada puudus). Anne Heche küündis enam-vähem Janet Leigh'i tasemeni ja Julianne Moore - kes ei olnud just parem valik - üllatas oma ülisuperkarjega Normani ema laipa nähes.

William H. Macy oli lahe, ja üldiselt vaadatav remake, ent mitte erilist.

4/10 :|
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 06. Juuli 2006, 17:58

Jäin eile magama kahjuks enne seda kohta juba, kus see naine duši all surma saab. Eeldan, et sai, muidu poleks see ju õige remake.

PS, mis tähendab XD
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 06. Juuli 2006, 18:04

Tegu on emotikoni aka. smailiga: Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Immagination » 21. Detsember 2008, 19:06

Vaadatav, aga ei anna võrrelda originaaliga.

Nägin seda versioon isegi varem kui originaali, mida vaatasin esmakordselt paar aastat tagasi. enne originaali vaatamist meeldis see film rohkem. naispeaosa on selles filmis väga kehv. vince vaughn on üsnagi creepy.

5/10
Immagination
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 202
Liitunud: 15. Veebruar 2008, 20:49

PostitusPostitas Garli » 23. Detsember 2008, 17:23

Mkm, üks suur ei on see film. Minu silmis. Kahjuks olin kunagi ammu nii loll ja vaatasin remake'i enne, kui originaali. Ja originaali vaadates polnud seda õiget tuhinat sees, mis oleks pidanud olema.

Originaal - 10/10
Remake - 3/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Serrano » 07. Detsember 2009, 21:14

Palju kirutud seda, ning vaatasin ka selle ära siis. Juhtusin orignaal Psühhot vaatama öösel, siis sattusin ka seda öösel vaatama. TV3 pealt tuli 06.12 kell 23.45. Siis tuleb tunnistada, et remake järel oli parem magada jääda :P Igatahes see film näitab väga hästi, kui tähtis oli must-valge originaali juures. Vince Vaughn-il ei tahtnud kohe kuidagi loomulikuna välja tulla see kohtlane naer, mida Norman oma lausete lõpus tegi "heheh" vms..
Serrano
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 23. Aprill 2008, 22:12

PostitusPostitas Kickflick » 07. Detsember 2009, 21:57

Üsna igavaks jäi, mingit sellist tabavat momenti või pööret ei olnud filmis. Peale Vince Vaughni olid kõik näitlejad üsna nigelad. Millalgi vaatan huvi pärast algversiooni ka ära, ehk see on parem. 5/10.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Garli » 07. Detsember 2009, 22:01

Kickflick,
tegelikult ka ei tulnud üldse üllatusena, et Norman ongi iseenda ema rolli mänginud kogu see aeg ning Arbogasti ja Marioni ära tapnud? Minu arust küll väga tabav ning küllaltki võimas pööre.


Endiselt pean seda remake'i käkiks, kuid siiski see 3/10, mis eespool andnud olen, oleks nüüd pigem 5/10, sest nii halb ta ka pole võrreldes originaaliga. See on täpselt sama film värvilisena, v.a need lambikad kaadrid äikesest vms, mis mõrvastseenide aeg nähtavale tulid.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Kickflick » 07. Detsember 2009, 22:09

Garli kirjutas:Kickflick,
tegelikult ka ei tulnud üldse üllatusena, et Norman ongi iseenda ema rolli mänginud kogu see aeg ning Arbogasti ja Marioni ära tapnud? Minu arust küll väga tabav ning küllaltki võimas pööre.


Endiselt pean seda remake'i käkiks, kuid siiski see 3/10, mis eespool andnud olen, oleks nüüd pigem 5/10, sest nii halb ta ka pole võrreldes originaaliga. See on täpselt sama film värvilisena, v.a need lambikad kaadrid äikesest vms, mis mõrvastseenide aeg nähtavale tulid.


No mulle oli igatahes Normani käitumisest alguses kohe aru saada, et tema on nende tapmiste taga, mitte tema ema.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 07. Detsember 2009, 22:13

Immagination kirjutas:naispeaosa on selles filmis väga kehv. vince vaughn on üsnagi creepy.


Selles on sul täiesti õigus, Heche on küll täielik möödalaskmine, Vince samas hea nagu tavaliselt.
Ise olen ka seda versiooni esimesena näinud, hilisemalt olen ka kõik teised osad ära vaadanud (originaal, II, III ja IV).

Kickflick kirjutas:Peale Vince Vaughni olid kõik näitlejad üsna nigelad.


Kõrvalosad nii hullud ei tundunud ju - Moore, Mortensen, Macy, Hall.

Garli kirjutas:Endiselt pean seda remake'i käkiks


Mina nii kriitiline ei oleks, shot-to-shot remake'i kohta pole väga hullu. Originaaliga oli kõva baas all ka.

Garli kirjutas:See on täpselt sama film värvilisena


Kas see mitte mõte ei olnudki? Ise asi on see, kui hea/halb see mõte oli.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas Garli » 07. Detsember 2009, 22:18

Huvitav, et minu öeldud laused tulid Kickflicki tsitaatidena.

Enivei, ma tean, et see oligi selle mõte. See on Van Sant'i eksperimentaalfilm ning selge austusavaldus Hitchcockile. Lihtsalt naljakas on, et inimesed kiidavad originaali taevani ning seda taovad maa alla kuigi tegu on sama filmiga. Jah, ma tean, et ma ise olen ka üks neist kes seda filmi kritiseerib, kuid siiski. Lihtsalt niimoodi on, et eelistad ikka ja alati originaali - olenemata kas remake on shot-by-shot või mitte.

Ja Kickflick,
ja põhipüändiks oli siiski see, et Norman oli iseenda ema rolli üle võtnud, mitte see, et tema oli nende tapmiste taga. Põhimõtteliselt see polnudki tema, kes nad tappis. Ta oli lihtsalt lõhestunud isiksus ning seepärast õige Norman nii šokeeritud oligi kui Marioni laipa nägi.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 07. Detsember 2009, 22:24

Sry, vaatasin alguses teema ülevaate alt, sealt ka segadus.

Ega ma selles osas nõustungi, et originaal jääb peaaegu alati paremaks. Aga mina nii kriitiline ei oleks lihtsalt, üldkokkuvõttes ikkagi nauditav film (kui ei ole näiteks originaali kunagi näinud ega kavas ka vaadata).
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 174 külalist

cron