Kääbik: Smaugi laastatud maa

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 27. Oktoober 2013, 14:09

Kääbik: Smaugi laastatud maa
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Oscariga pärjatud filmitegija Peter Jackson toob vaatajateni filmi "Kääbik: Smaugi laastatud maa", teise osa triloogiast, mis põhineb J. R. R. Tolkieni jätkuvalt populaarsel meistriteosel "Kääbik". Filmitriloogia viib vaatajad Keskmaale 60 aastat enne sündmusi "Sõrmuste isandas", mille kulminatsiooniks oli Oscariga pärjatud "Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek".

Filmis "Kääbik: Smaugi laastatud maa" jätkub peategelase Bilbo Paunaste seiklus rännakul võlur Gandalfi ja 13 päkapikuga, kelle juhiks on Thorin Tammiskilp. Vapra seltskonna eesmärk on võita tagasi Üksildane mägi ja päkapikkude kuningriik Erebor. Rännuseltskond elab ootamatu teekonna esimese osa üle ning liigub edasi itta. Nende teele satuvad kujumuutja Beorn ja hiigelämblike parv ohtlikus Sünklaanes.

Pärast metshaldjate juurest põgenemist rändavad päkapikud Järvelinna ja jõuavad lõpuks Üksildase mäe juurde, kus neid ootab ees kõikidest kõige suurem oht. Selleks on enneolematult hirmuäratav elukas, kes paneb proovile nende vapruse, sõpruse ja rännaku mõistlikkuse – draakon Smaug.

www.solariskino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas CM-Girl » 05. November 2013, 20:14

The Hobbit: The Desolation of Smaug - Sneak Peek

Beautiful!
+
Paganama fantastilised postrid. ;-) (Y)

Spoiler :
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Spellbound » 12. Detsember 2013, 20:02

Peter Jacksoni kavatsus lavastada Tolkieni "Kääbiku" loo 3 akti kolmeks eraldi filmiks on vilja kandnud.
"Kääbiku" triloogia teine osa "The Hobbit: The Desolation of Smaug" on tänapäevase fantaasiaseikluse tippsaavutus. Seda annab kõrvutada ainult LOTR-i seeria endaga. Jackson on loonud meisterliku eskapismi, mis lausa kutsub kääbikute, päkapikkude, haldjate, orkide, võlurite ja draakonitega koos seiklema.

Film kestab kõigest 2 tundi ja 41 minutit (LOTRi saaga teine osa kestis ligi 3 tundi), aga oleksin võimalusel vaadanud veel 3 tundi. Asi ei ole selles, et lugu oleks hakanud elama alles lõpus, vaid pigem tõsiasjas, et Tolkieni-Jackson maailm on nii energiline, võluv, reaalne, karm, kurjuse ja headuse võitlust täis, et film tõmbab endasse nii kaugele ära, et vihmane talv jääb kuskile kaugele eemale ning uued seiklused saavad alguse.

Kolmas osa võiks tulla juba kiiremini.

9/10

EDIT:
Unustasin mainida. Nägin 3D-s ja 24 fps, aga lähen jooksuga kohe ka HFR 48 fps versiooni vaatama. Mulle jäi kahtlane tunne sisse, et HFR-is on 3D kordades parem kui tavaformaadis.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

5/10

PostitusPostitas Ralf » 12. Detsember 2013, 21:03

Päris hädine loivamine. Vähemalt eelmine film elavnes kaevandusse jõudmisega ja suutis sellega mu südame võita. See film oli lihtsalt more of the same. Ei ainsatki doosi ohtu ja erutust ja vahvust.
Kui Bilbo ämblikega võitles, siis meenus sarnane limardistseen "King Kongis" ja kuidas see oli umbes 5x meelierutavam.
http://rlfstr.blogspot.com/2013/12/the-hobbit-desolation-of-smaug-2013.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 13. Detsember 2013, 18:30

Film oli väga hea.
Pimedam, tõsisem ning lõpp oli veelgi lahedam :)
Ainult muusika oli lahjem kui eelmine kord aga muidu kõik muu oli Super!
8.5/10
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas filmiarvustus » 15. Detsember 2013, 03:04

Filmil on sisu umbes poole tunni jagu, mis on venitatud kolmeks tunniks. Sisutühjad kohad täidavad lõputud stseenid jalutamisest ja maastikust (visuaalselt suurepärased selle eest) ning ülipikad ja äärmiselt ebausutavad märulistseenid. Jackson ei ole raamatule truu, muutes olulisi asju kogu loo juures, minnes isegi nii kaugele, et üritab luua mingisugust päkapiku ja haldja armastuslugu. Muusika on tore, kuid läheb kergesti meelest ära. Film on täis asju, mille ainukene ülesanne on hoida inimest saalis üleval ja muuta filmi veel natukene pikemaks. 3D on totaalne saast ning 24 kaadrit on isegi parem kui kaua oodatud 48. Freeman on filmi ainukene põhjus, et seda vaadata. Smaug on koomiline põrumine, mis ajab ainult naerma. Ilus on see lohe küll, kuid IQ ja ajaraiskamine alla igasuguse taluvusepiiri. Lõpetuseks pean ütlema, et on raske olla milleski rohkem pettunud kui mina selles filmis. Kindlasti ei soovita seda filmi mitte kellelegi, võib-olla ainult suurtele "Sõrmuste Isanda" filmide fännidele ning visuaalse filmikunsti otsijale. Hindeks 5/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/12/the ... -2013.html
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Ralf » 15. Detsember 2013, 08:52

Kusjuures Martin Freeman on mullegi väga meele järele, meeldib kindlasti rohkem kui Elijah Wood omal ajal Frodona.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Forzelius » 15. Detsember 2013, 10:55

Ma ei valiks väga nende kahe vahel. Üks on selgelt koomilisema alatooniga jumbu, teine peaks rohkem sümpaatiat kogu selle retke ees saama. Seda öeldes, ka mina eelistan Freemani.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 16. Detsember 2013, 22:29

Ilmselt ma olen LOTR'i fännboy aga mulle see film meeldis ikka väga. Mul ei olnud hetkegi igav ning mina ei tajunud mitte mingit venimist.

Miinuseks võibolla tõesti, et muusika ei olnud nii meeldejääv ning teatud armuliin tundus ka veidi üleliigne.

Omalajal jäi raamatu lugemine just tünnisõidu koha peal pooleli, niiet ei oska hinnata kui väga sealt edasised sündmused raamatut kajastasid. Kuulates targemate juttu, siis ikka vist pani Jackson vähe oma rada pidi ajama. Aga mul ei ole südant kurjustada, kuna see, mis jätkus, oli mulle meelepärane.

Minu poolest võiks Jackson teha sellest raamatust ka 5 osa kui need kõik oleks sellised nagu see oli.

+väga hea lõpp
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Spellbound » 17. Detsember 2013, 17:09

Ainuke suurim muutus võrreldes nii "Kääbiku" kui ka Tolkieni maailmas samal ajal toimunuga on Taurieli lisamine ja siis tema ja Kili vaheline "Mul võib ükskõik mis püksis olla!” armastus.

See on juba ammu selge, et "Kääbiku" film ei ole "Kääbiku" adaptsioon ning väide, et "mis mõte on teha 300lk-st film" on täiesti asjatundmatu ja lihtsalt PLAIN WRONG.

Jacksoni teeb "Kääbikuga" seda, mida ta ei saanud saavutada "LOTR"-ide puhul - panna filmi sisse kõik, mis raamtus oli.
"Kääbiku" puhul on filmides sees kõik, mis on nii raamatus kui ka Tolkieni lugematutes lisades, mis kirjeldavad samal ajal Keskmaal toimunut ja ka seda, kuhu kurat Gandalf "Kääbiku" romaanis kogu aeg kadus.

Jackson on fänn ja "Kääbiku" filmid on fännifilmid. Romaani 3 akti lavastada kolmeks filmiks on raske ülesanne, sest kõigil filmidel puudub tavalisele filmile omane ülesehitus. Tavaline ülesehitus (sissejuhatus, arendus, kulminatsioon-lõpp) tuleb kokku siis kui vaadata kõik kolm "Kääbiku" filmi järjest.

Samas suured propsid Jacksonile selle eest, et ta üldse eksperimenteerides proovib teha midagi uut, sest juba tonaalselt ja muinasjutulikult on "Kääbik" hoopis teistsugune. Kui "LOTR" oli nagu pime keskaeg ja väga muinasjutu hõnguga täis pimedust, siis "Kääbiku" puhul on arvestatud, et see maailm ei vaja enam tutvustamist, vaid hoopis mütoloogia põhjal laiendamist.

Muidugi on filmi jaoks vahemaid ja ajakulu vähendatud ning sündmused leivad aset valel ajal jne. Aga see kõik on ühel eesmärgil - mitte lavastada adaptsiooni, vaid Tolkieni loomingu suhtes väikest, aga filmi jaoks ülisuurt osa tema legendaariumist.

NÄITEKS:
Dol Gulduris toimunu sai alguse enne "Kääbiku" sündmusi ja Gandalfi ei vangistatud.

Sama hästi oleks võinud filmi proloog olla veel pikem - Gandalf läheb Thorini isa Thraini otsima ja leiab ta Dol Guldurist, saab võtme ja kaardi ning mõistab, et varemetes pesitseb necromanceri nime alla peitunud Sauron. Gandalf kohtub Thoriniga ja ei räägi talle tema isa saatusest. Nad asuvad hiljem Kääbiklast teele. Proloogi lõpp.

White Council keeldub Sarumani mahitusel Dol Gulduri ründamast. "Kääbiku" ajal läheb Gandlalf uuesti Dol Guldurisse ja paljastab veel väga nõrga Sauroni, kes pärast White Councili ühist rünnakut Dol Gulduri vastu põgeneb Mordori. See võib olla ka kolmandas filmis. Vot see oleks äge.

Ja no Azog suri tegelikult pärast käe kaotamist ning Dol Gulduri vägesid ja päkapikkude jahtimist juhtis tegelikult tema poeg Bolg.

No siis võib õiendada, et enamus armeest ei saabunud Dol Guldurist, vaid hoopis Gundabadi mägedest Bolgi juhtimisel.

Samas see viis, kuidas Jackson on Tolkieni loomingus väga suurte ajavahemike tagan aset leidnud sündmused omavahel seostanud ja kokku viinud on väga kiiduväärne.

Gandalfi ja Sauroni esimene võitlus meenutas "FotR"-i võitlust Balrogiga, aga by the seven hells it was AWESOME.


Muusika koha pealt pean nõustuma. LOTRi muusikat kaifin senini, aga "Kääbiku" muusika on kas liiga kordav Lotri suhtes või siis pole nii meedlejääv, kuigi Lake Towni teemamuusika on suurepärane.

Bilbo säras seekord rohkem. Martin Freeman on ikka väga riukaliku, süütukese ja kavalpea näoga. PLUSS stseen Ungolianti lapsukestega (ämblikud), kus Bilbo tappis ühe ämbliku ainult sellepärast, et saada tagasi sõrmust ja see, kuidas ta reageeris tehtule. Väga veenev, võimas ja tulevasi raskusi peegeldav.
Spoiler :
Pilt


Thorini auahnus ja rikutus on andmas juba esimesi märke ja kes pole raamatut lugenud võivad edasise suhtes isegi üllatuda.
Spoiler :
Pilt


Also oli Smaugi ja Bilbo vaheline vestlus terav (võimalus surra või lömastatud saada), kummastav (Smaugi enesekiitus ja those lips and teeth :shokeeritud: ja tulevasi sisulisi lahendusi paljastav (see mida Smaug ütles Thorini ja Laekakivi kohta)
Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas lostinthemist » 17. Detsember 2013, 20:52

Suurepärane. Lihtsalt Suurepärane!
Pärast esimest "The Hobbiti" filmi olin täielikult veendunud Peter Jacksonis, et ta ei tee seda mitte lihtsalt rahalüpsmise motiivil (ehk osaliselt, kes teab), kuid võtab kogu Tolkieni maailma kinoekraanile toomist kirglikult. Kaksikud on sellest juba korduvalt rääkinud, ja teen seda samuti omalt poolt - ka mina kiidan heaks, et ta on endale vaevaks võtnud "The Hobbiti" loo jutustamise kõrvale muud loori ja rääkimata lugusid Tolkieni maailmast. Kui piltlikult öeldes "The Hobbiti" raamat on nagu luukere, siis Jacksoni adaptsioon on selle kõrval kui elus inimkeha - skeletti katavad lihased, elundid, nahk jm. Olen üpris kindel, et teine lavastaja olekski teinud lihtsakoelise üks-ühele adaptsiooni raamatust, kuid ma eelistan iga kell Peter Jacksoni lähenemist, sest Tolkieni maailm on... hiigelsuur, mahlakas ja rikkalik, mis nõuabki põhjalikumat avastamist. Ehk siis Jackson võttis lineaarse sisuliini lasteraamatust, täiendas seda hulgaliselt rikkaliku lisamaterjaliga, mis toimuvad Bilbo seiklustega paralleelselt, ühendades "The Hobbiti" lugu "The Lord of the Ringsi" triloogiaga suuremal viisil, kui kõigest sõrmuse avastamisega. Nt pimedus hakkab Keskmaa üle võimu võtma, toimuvad suured ettevalmistused Keskmaa vallutamiseks.

Ühest küljest saan aru, kui keskmine vaataja, kes pole iseäranis Tolkieni maailmast võlutud või üleüldiselt fantaasia žanr jätab külmaks, eelistab lihtsakoelist üks-ühele raamatuadaptsiooni, mis jutustab vaid lineaarse loo "The Hobbitist."
Aga minu silmis Peter Jackson deliveerib. Korralikult. Ta oskab lugu jutustada, isegi kui mitte midagi ei toimu. Meenus nüüdki, kuidas "King Kongi" esimeses kolmandikus ei hakanud kordki igav. Ma tundsin samamoodi "The Hobbiti" filme vaadates, et seda maailma võikski jääda vaatama ja imetlema tundide kaupa. Ma olen Daydreamdiamondiga samas paadis. Kui loo jutustamises pole suurt arengut, saab vähemalt nautida muljetavaldavat kaameratööd (kaameraga pöörlemine ümber mingi objekti jms), mis mõjub fantaasiafilmile maagiliselt. Tundsin korduvalt külmavärinaid, kui näidati üldpilte Keskmaa erinevatest kohtadest, osaliselt selle ilust ja võlust, teisalt kaameratöö vaatepunktist. Jumaldan Jacksoni filmides tähelepanuväärset rõhku detailide näitamisele läbi kaameratöö. Mäletate seda stseeni esimese "The Hobbiti" lõpust, kus
Spoiler :
kotkad tulid viimasel hetkel meie tegelasi päästma? Mõtlen nimelt seda ühekaadri stseeni, kus kaamera pöörles ümber puu ja meile näidati detailselt, kuidas kotkavad päästavad päkapikud üksteise järel, haarates neid oma küüniste vahele, mõned murdsekundid enne puu kukkumist kuristikku. Iga kord seda kaadrit vaadates tahaks nutma hakata, sest see on nii võimas.

Pistke see loll jutt tagasi suhu, et tegelased pääsevad ohtlikest olukordadest ikka ja jälle läbi juhuste. Nii ongi mõeldud, sest tegemist oli esialgu laste jaoks kirjutatud fantaasialooga. Võitlusstseenid peavadki olema ebausutavad. Minu jaoks mõjusid need kui üle-võlli-õumaigad-kui-faking-awesome. Eriti see tünnistseen jõel. Peter Jackson tegi tünnistseeni puhul jälle seda, mida ma tundsin esimese filmi lõpus, millest kirjutasin spoilerkastis. Oumaigad türademaa raisk. Pisarad tulid kinos silma. Võimas. Lihtsalt võimas.
Muusika jäi tõepoolest nõrgaks ja armuliin oli pisut out of place. Kuid kõik muu selle kõrval oli omas paigas.

Ning viimase asjana tahaks mainida järgnevat...
See oli Peter Jacksoni poolt väga hulljulge nüke lõpetada film sellise kaljuriidepuudega. Olgem ausad, millal me nägime viimati sellist kaljuriidepuud filmis? Selliseid cliffhangereid näeb praktiliselt iga seriaali iga episoodi lõpus. Seepärast mõjus "The Desolation of Smaug" lõpp väga võimsalt. Niigi üle kontrolli läinud konflikt, mis muutus lumepalli veeremise efekti tõttu veelgi hullemaks.
Spoiler :
"What have we done?" ja see vaikus.......

Ning lõputiitrid hakkasid jooksma ideaalsel ajal.

Pärast esimest "The Hobbitit" tegin endale lubaduse, et ei vaata "The Desolation of Smaug"i trailerit enne filmi nägemist. Iga kord, kui trailerit näidati kusagil, pigistasin silmad kinni. Kui trailerit näidati enne mõne teise filmi algust, vaatasin mujale ja lülitasin kuulmisaparaadid välja. Esialgu kõlas võimatu eesmärgina, aga see oli seda väärt. Sest ma usaldan Peter Jacksonit täielikult.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Spellbound » 17. Detsember 2013, 21:10

Wow, lost, just wow. (Y)

See lõpp mõjus nagu noaga lõigatult. Võitlus Smaugiga keset Erebori suuri saale oli lihtsalt silmipimestavalt hea, tõmblesin toolis nagu väike laps, kes tahab näha igat detaili. Seepärast lähen vaatan ka 48 FPS üle, sest ma tahan päriselt ka igat detaili näha ja Jackson on neid sinna toonud nii et jääb ülegi.

Aga see lõpp. Smaug tõuseb, kulda langeb, Smaug võtab suuna, Bilbo õudust täis nägu ja siis vaikus ja siis:

Oh misty eye of the Mountain below,
Keep careful watch of my brothers’ souls,
And should the sky be filled with fire and smoke,
Keep watching over Durin’s sons.

Kusjuures lõpulaulus kõlanud lause kõlas ka Thorini suust. "If this is to end in fire, then we shall all burn together,"
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Lilii » 19. Detsember 2013, 16:26

Homme vaatama, ei jõua ära oodata!
Sunny Galandrex Tõlkebüroo- suuline, kirjalik ja notariaalne tõlge
Lilii
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 19. Detsember 2013, 11:29

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Kaido » 19. Detsember 2013, 16:48

Lilii kirjutas:Homme vaatama, ei jõua ära oodata!


Ei jõudnud isegi ära oodata, kuid võrreldes esimese osaga pettusin. FIlm venis ja oli minu arvates liiga lastele suunatud.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas P2ppin » 19. Detsember 2013, 17:37

Kaido kirjutas:
Lilii kirjutas:Homme vaatama, ei jõua ära oodata!


Ei jõudnud isegi ära oodata, kuid võrreldes esimese osaga pettusin. FIlm venis ja oli minu arvates liiga lastele suunatud.

Segamini ei aja filme või ? Esimeses osas just olid mingid trolli ninakollide naljad, rokkiv Golbin King ning 10 muud nõmedust. Meeldis teine film just palju rohkem, sest oli palju tõsisem, väga tempokas ning mõnus action ning puudusid nõmedad laste naljad esimesest osast, mis minu ja tean, et paljude teiste jaoks filmi ära rikkusid.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 125 külalist