Rünnak rajoonile

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Rünnak rajoonile

PostitusPostitas Rain » 06. September 2011, 22:03

Rünnak rajoonile
Attack the Block (2011)

Viis kohalikku tänavajõugu poissi satuvad ühtäkki tulnukate invasiooni keskpunkti, mis muudab nende elamukvartali ulmeliseks sõjamaaks ja korterelamu, kus nad elavad, nende kindluseks.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Rünnak kvartalile

PostitusPostitas Rain » 06. September 2011, 22:07

Ei olnud kohe üldse see, mida ootasin. Pidasin seda rohkem nagu põhiliselt komöödiale keskenduvaks filmiks. Ei ma ei ütle seda, et komöödia oli nõrk, aga ega see just väga humoorikas ka polnud. Oli tõuse ja mõõne, aga enamjaolt siuke keskpärane filmike minu silmis. 6/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Rünnak kvartalile

PostitusPostitas LiveForThis » 19. September 2011, 22:31

Üks selle aasta etemaid (Y) 8) (Y)

Let`s get tooled up, blood!

8/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Rünnak kvartalile

PostitusPostitas Spellbound » 19. September 2011, 22:41

Üllatus missugune. Läheb uuesti vaatamisele. Väga meeldiv on näha ulmefilmi toimumas kohas, kust tuleb ainult deepe tantsufilme, aga nüüd ründavad hoopis tulnukad. Film läheb kohe käima ja tempo ei rauge enne lõppu. Pidevalt sõnumit silmas pidades, tuuakse esile kogu aeg uusi ja aktuaalseid teemasid, mida siis rõhutatakse ja kaunistatakse igas tehnilises mõttes tipptasemel lähenemisega. Meeldejäävaid dialooge ja stseene pakkuv, alguses humoorikas ja pikapeale aina tõsisemaks muutuv ulmekas lõi nii täpselt minu mõnupunktide pihta, et pidin vahel lausa pausi panema, kuna ei suutnud uskuda, mis ekraanilt vastu vaatab. Midagi originaalset! Tuntud teema, aga oleneb, kuidas teemale läheneda ja seda tehti seekord nii kuradi hästi.

It`s raining Gollums.

8/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Rünnak kvartalile

PostitusPostitas Ralf » 20. September 2011, 21:46

Kuidagi pealiskaudseks jäi, kategoriseeriks teoreetilises videokogus kuskile sinna "niisama taustamüraks" sahtlisse. On paslik öelda, et tegu on brittide hübriidiga "The Warriors"-ist ja mõnest tulnuka b-moviest. Idee töötab ja tempo on hea, aga... midagi jäi nagu puudu. Okei sellegipoolest. Tõstsin igaks petteks välisele kettale, äkki saab teise kunagi tõesti korra veel mängima pandud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Rünnak kvartalile

PostitusPostitas Spellbound » 23. September 2011, 11:36

8/10 Allow it.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Rünnak rajoonile

PostitusPostitas MNC » 21. November 2011, 11:27

Natuke liiga palju tühiballasti ja kahtlast aroomi levitav lõpp, aga üldjoontes igate mõnus ulmekomöödia. Millegi jumaliku või enneolematuga küll tegemist pole, aga selle aasta üks parimaid sci-fi kollitappe kindlasti - kui Lion King 3D v.a. :)

H:7/10
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

Re: Rünnak rajoonile

PostitusPostitas Kickflick » 28. November 2011, 20:55

Tänavajõuk vs. tulnukad... väga originaalne ja vaimukas idee. Film oli lahe, suutis pakkuda põnevust, ehmatada ja panna tegelastele kaasa elama, mida minuga harva juhtub, kui vaatan seda tüüpi filme. Teist korda ma seda vaadata ei viitsiks ja ega teab mis meistriteos see pole, aga ulme- ja õudusežanris väga tugev saavutus.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Rünnak rajoonile

PostitusPostitas 0ll » 16. Jaanuar 2012, 00:41

See on minu eelmise aasta "ah?" film. Kriitikute aastalõpu parimate nimekirju sirvides olen leidnud päris mitmeid, milles on kirjas pea kõik mu möödunud aasta lemmikud... Tundub täiesti sama maitsega inimene ja siis - tavaliselt kolmandal või teisel kohal - istub "Attack the Block".
Häirib kohmakas, pingutatud dialoog ja mitte eriti tugevad (laps)näitlejad. Või äkki tuleb kogu asja võtta austusavaldusena 60-70ndate campydele B-õudus/ulmefilmidele? See žanr ei ole mulle kunagi istunud... Teine ja suurem probleem: lihtsalt igav oli. Ainult paaris kohas "läks käima", suures osas tänu muusikale. Basement Jaxxi loodud soundtrack on ülekaalukalt filmi tugevaim element. Mõned lahedad võtted kaameraga, ilusad värvid... ja ongi kõik. Kui väga pingutada, võiks juurde mõelda ka mingi sügavama sisu: karjainstinkti analüüs ja sotsiaalne kommentaar Inglismaa "kadunud põlvkonnale". Aga on selge, et filmi fookus oli hoopis teises kohas...

4/10 (ilma Jaxxita oleks veel madalam)
aga seda arvamust ja hinnet ei tasu eriti tõsiselt võtta - mina olen see tüüp, kelle arust on "Super 8" üks eelmise aasta parimad filme :)
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 156 külalist

cron