Müra

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Müra

PostitusPostitas Rain » 26. September 2010, 17:50

Müra

NoiseMust komöödia mehest (Tim Robbins), kes seisab silmitsi paradoksaalse probleemiga: koduses New Yorgis on lärm muutunud igapäevaelu paratamatuseks. Muutes end anonüümseks "Regulaatoriks", alustab David "ümberkorraldamist", võttes haardesse nii ignorantsed automaanikud kui ka linna kõige võimsama mehe. Innustatuna rahva poolehoiust ja aina kasvavast ärritusseisundist, tuleb David geniaalsele ideele, kuidas see talumatu võitlus võita.Ülevaate kirjutanud: uLtImAtEcRiTiCTäielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 26. September 2010, 21:32

Pilt

Pole küll The Shawshank Redemption ega Mystic River, aga hea sellegipoolest:

Ekstsentrilise satiirina alustab film tugevalt, kuid kaotab seejärel osa oma jõust. Tugevate rollitäitmiste näol võib kiita pea kõiki, eriti endale omaselt taas masenduses ja piinades vaevlevat Tim Robbinsit, kes saab hakkama väga hea, kui mitte öelda suurepärase rolliga, olles taaskord perfektne inimkonna suurima kannataja rollis. Igaüks, kes kunagi sarnases situatsioonis viibinud, võib endas üles leida Robbinsi karakteri. Nagu rusikas silmaauku on ka William Hurt'i poolt kehastatud taktitu linnapea, kes näeb kõiges ainult personaalset rünnakut.

Kuigi filmi keskmes on keskealine mees ning tema kasvav frustratsioon mõttetu müra vastu, ei pea vaataja ise olema lärmi suhtes ülitundlik, kuna lugu saab vaadata ka üldisemas kontekstis - kuidas inimene on mõjutatav ümbritsevast, mille üle tal puudub igasugune kontroll.

Musta huumoriga ilmestatud film ei jää vajaka ka süžeeliselt. Ainult kiita saab ka kaameratööd, mis leiab just õiged nurgad. Nagu öeldud, kaotas film aga umbes poole peal oma õige tempo ja kahjuks tuli ka liigselt esile toodud romantiline alateema. Vinti pole piisavalt palju peale keeratud, seega ka pisut "prosta" lõpplahendus, mis oleks mõneti põrutavam võinud olla. Teema siiski südamelähedane.

Huvitav, aga mitte täielikult rahuldav, 8+/10

Pilt Pilt Pilt
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist