Kotkas Eddie

Eddie the Eagle (2016)

5 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Komöödia, Draama, Biograafia, Sport
Stuudio: Marv Films, Saville Productions, Studio Babelsberg
Riik: Suurbritannia, USA, Saksamaa
Kestvus: 1 tundi 46 minutit
Kinodes alates: 01.04.2016
Lavastaja(d): Dexter Fletcher

"Kotkas Eddie" on tõsielul põhinev koomiline ent samas ka südamlik ja kaasahaarav lugu kõigutamatust optimismist ning vankumatust tahtest oma unistuse poole püüelda, ükskõik milliseid takistusi elu selle püüdleja teele ka ei veeretaks.

Filmi peategelaseks on Eddie Edwards (Tamsin Egerton), kes 1988. aasta Calgary olümpiamängudel nautis pea sama suurt populaarsust, kui samadel mängudel ülekaalukalt kolmekordseks olümpiavõitjaks pärjatud Matti Nykänen. Populaarsuse põhjused olid erinevad - üks oli maailma parim, teine aga konkurentsitult maailma halvim suusahüppaja - kuid see ei tähendanud seda, et Edwardsi tee olümpiamängudele oleks olnud kuidagimoodi võrreldav muretu jalutuskäiguga. Vastupidi - selleks tuli üles näidata tohutut meelekindlust ning põikpäiselt eirata seda, mida terve maailm oli üritanud noormehele selgeks teha kogu tema elu vältel. Tema koht ei ole olümpiamängudel!

Eddie ei olnud aga õnneks mees, kes oma lapsepõlve suurimat unistust oleks olnud nõus kergekäeliselt kõrvale heitma... Algab käänuline ja okkaline teekond Calgary suunas, mille vältel peab Eddie nii mõnelgi juhul end maast püsti ajama, kombinesooni lumest puhtaks kloppima ja tagasi suusahüppetorni suunduma. Sellel teekonnal kulub ära igasugune tugi ning pördeline hetk saabub siis, kui Eddie põrkab (vaat et sõna otseses mõttes) kokku kunagise suusahüpete imelapse Bronson Pearyga (Hugh Jackman), kes hetkel tegeleb peaasjalikult ühest baarist teise hüppamisega...

Pildid

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga