Võidujooks

Race (2016)

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Biograafia, Sport
Stuudio: Forecast Pictures, JoBro Productions & Film Finance, Solofilms
Riik: USA, Prantsusmaa, Saksamaa, Kanada
Kestvus: 2 tundi 14 minutit
Kinodes alates: 11.03.2016
Lavastaja(d): Stephen Hopkins

Legendaarse spordistaari Jesse Owensi püüd saada aegade parimaks kergejõustiklaseks viib ta 1936. aasta olümpiamängude areenile, kus ta peab silmitsi seisma Adolf Hitleri nägemusega aaria rassi ülimuslikkusest. "Võidujooks" põhineb uskumatul tõestisündinud lool ja on haarav film julgusest, sihikindlusest, tolerantsist ja sõprusest, ning inspireeriv draama ühe mehe võitlusest, et saada olümpialegendiks.

"Võidujooks" jälgib James Cleveland „Jesse“ Owensi teekonda. Ameerika majanduskriisi aegse tudengi ja sportlasena kannab Jesse oma õlul koormat, millele lisavad raskust tema perekonna ootused, rassistlikud pinged Ohio osariigi ülikoolis ja tema enda kõrged standardid võistlemiseks.

Ülikoolis leiab Jesse endale osava treeneri ja ustava sõbra Larry Snyderi näol (Jason Sudeikis), kes ei pelga noort meest tagant tõugata. Jesset toetab armastav abikaasa Ruth Solomon (Shanice Banton), kellega tal on väike tütar, ning tema innustusel teenib Jesse ülikoolidevahelistel võistlustel endale koha USA olümpiakoondises…

…kui mingi koondis üldse 1936. aasta mängudele läheb.

Ameerika olümpiakomitee, eesotsas selle presidendi Jeremiah Mahoney (William Hurt) ja miljonärist töösturi Avery Bundage’iga (Jeremy Irons), vaidleb selle üle, kas nad peaks protestiks Hitleri vastu olümpiamänge boikoteerima. Kui Bundage komitee soosingu võidab ja USA osalus kinnitatakse, astub Jesse teiste sportlastega Berliini jõudes täiesti uuele rassistlikule ja poliitilisele miiniväljale.

acmefilm.ee

Pildid

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga