Kolgata

Calvary (2014)

7.5 / 10

2 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: Reprisal Films, Octagon Films, Lipsync Productions
Riik: Iirimaa, Suurbritannia
Kestvus: 1 tundi 42 minutit
Lavastaja(d): John Michael McDonagh
Kavas:
PÖFF 2014

Iiri režissööri John Michael McDonagh eelmine film "Korravalvur" oli kaval sünge huumoriga teos, mille peaosas tegi suurepärase rollisoorituse Brendan Gleeson. "Kolgatas" töötab McDonagh uuesti jällegi vaimustava Gleesoniga. Kuigi ka siin on ta eelmisele filmile omase huumori elemente, on "Kolgata" pigem sisekaemuslik ja eksistentsiaalne elu vaatlus.

Filmi alguses näeme isa Jamesi (Gleeson) pihtimist kuulamas. Tundmatu koguduseliige tunnistab talle, et keegi preester on teda kunagi seksuaalselt ahistanud. Veelgi enam, ta teatab oma kavatsusest isa James kättemaksuks nädala aja pärast tappa. Selle asemel, et üritada aktiivselt avastada, kellest on saamas tema mõrvar, hakkab isa James surmaks valmistuma ning uurib kogukonnalt, kuidas ta nende elu muutnud on. Ta avastab, et võib-olla ta polegi inimesi nii palju aidanud kui ta lootis, ning me saame rohkem teada isa Jamesi ja tema mineviku kohta, mis teda sellisesse olukorda tõi.

"Kolgata" hing on Gleesoni rollisooritus. Kuigi ta paistab turtsakas, on isa James korralik inimene, kes üritab mõista enda – ja teiste – keerulist elu, ning Gleesoni osatäitmine on soe ja kaasahaarav.

See ei ole film, mis pakub rohkelt vastuseid. See on pigem elatud elude ja täitmata lubaduste vaatlus. "Kolgata" on tihti sünge ja karm (kuigi leidub ka veidi naljakamaid hetki), aga samas läbivalt kaasakiskuv.

2014.poff.ee

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga