Narkoraha

How To Make Money Selling Drugs (2012)

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Dokumentaal
Stuudio: Bert Marcus Productions
Riik: USA
Kestvus: 1 tundi 36 minutit
Kinodes alates: 21.11.2013
Lavastaja(d): Matthew Cooke

Lihtsad õpetlikud sammud, kuidas tõusta tänavadiilerist rahvusvaheliseks narkoparuniks. Kuidas pääseda getost, töötusest ning teenida raha ja tõusta redelil ühiskonnas, mis teeb kõik endast oleneva, et vaeseid vaeste ja rikkaid rikastena hoida. Kuidas jääda ellu kõige ohtlikumas äris ning pidada vastu olukorras, kus maailma võimsaim riik on vandunud, et toimetab sind trellide taha.

Matthew Cooke’i ja Adrian Grenieri provokatiivne dokumentaalfilm on kantud värskest lähenemisest narkootikumide vastasel võitluse poliitikale. Nagu film näitab, on selle võitluse alused ühes juriidiliselt küsitava väärtusega dokumendis aastast 1914, milles kasutatakse muuseas selliseid rassistlikke ja absurdseid argumente, et opioidid ohustavad ühiskonda, kuna ahvatlevad valgeid naisi mustanahalistega suguühtesse. Narkootikumidega võitlemisest sai aga Vabariikliku partei eestvedamisel aja jooksul Ameerika, hiljem paljude teistegi riikide püha sõda, mille õigustamiseks esitati valijatele/maksumaksjatele religioosse veendumusega loogiliselt väärakaid argumente, miks läheneda narkoprobleemidele vägivallaga ja vangistamise, mitte ennetamise ja psühholoogilise abiga. Sõda teenib kitsa grupi ärihuve, kuna sellele kulutatakse tänapäeval miljardeid dollareid maksuraha. Selle tagajärjel on tekkinud paradoksaalne olukord, kus vanglates on enneolematult palju rahvast ning samas tarbib narkootikume üha rohkem inimesi.

Meelelahutuslikku kuube peidetud kriitiline dokumentaalfilm näitab põnevate intervjuude (mh räpparite Eminemi ja 50 Centi, näiteljate Susan Sarandoni ja Woody Harrelsoni) ja tervisliku annuse iroonia abil, kui silmakirjalik on tegelikult USA (ja mitmete teiste) valitsus(t)e ja vanglate kasumiahne narkopoliitika, mille tegelik eesmärk on inimeste kaitsmise asemel suunata neid tarbima hoopis kallimaid, seaduslikke aineid, mida nimetatakse ravimiteks.

www.justfilm.ee

How to Make Money Selling Drugs (2012) on IMDb

Videod

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga