Pilveatlas

Cloud Atlas (2012)

7.4 / 10

15 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Ulme, Draama, Müsteerium
Stuudio: Anarchos Pictures, Ascension Pictures, Five Drops, Media Asia Group, X-Filme Creative Pool
Riik: Saksamaa, USA, Hongkong, Singapur
Kestvus: 2 tundi 52 minutit
Kinodes alates: 30.11.2012
Lavastaja(d): Tom Tykwer
Andy Wachowski
Lana Wachowski

Tunnustatud filmitegijate, Lana Wachowski, Tom Tykweri ja Andy Wachowski võimas ja inspireeriv draama "Pilveatlas" uurib seda, kuidas üksikelude teod ja nende tagajärjed mõjutavad üksteist läbi mineviku, oleviku ja tuleviku.

Selles loos põimuvad omavahel dramaatiliselt märul, müsteerium ja romantika, kui üks hing vormitakse tapjast kangelaseks ning vaid üks heategu kandub üle sajandite edasi, et ärgitada revolutsiooni kauges tulevikus.

Tähtederohket rahvusvahelist osatäitjate seltskonda juhivad Oscari-võitjad Tom Hanks ("Philadelphia", "Forrest Gump") ja Halle Berry ("Koletise ball"). Neile sekundeerivad Oscari-võitja Jim Broadbent, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Doona Bae, Ben Whishaw, James D’Arcy, Xun Zhou, Keith David, David Gyasi, Oscari-võitja Susan Sarandon ja Hugh Grant. Iga osatäitja esineb mitmes rollis ning lugu liigub ajas ringi.

Filmi kohandasid kinolinale ja lavastasid Lana Wachowski, Tom Tykwer ja Andy Wachowski. Wachowskite eelmine tiimitöö stsenaristide ja lavastajatena oli revolutsiooniline "Matrix"i triloogia. Tom Tykwer võitis Spiriti auhinna ja kandideeris BAFTA-le filmi "Lola jooks" lavastaja ja stsenaristina. Hiljem on tema lavastajakäe alt tulnud mitmeid auhindu võitnud "Parfüüm: Ühe mõrva lugu".

Film põhineb David Mitchell'i samanimelisel ulmeromaanil.

www.forumcinemas.ee

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga