Paris, Texas

Paris, Texas (1984)

8.33 / 10

3 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: Road Movies Filmproduktion, Argos Films
Riik: Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, USA
Kestvus: 2 tundi 27 minutit
Lavastaja(d): Wim Wenders

"Paris, Texas" on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis võitis hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa, FIPRESCI ja oikumeenilise žürii preemia 1984. aasta Cannes'i filmifestivalilt.

See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonnalugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Ta satub kokku oma venna Waltiga (Dean Stockwell), kes kasvatab tema hüljatud poega, 7-aastast Hunterit. Teineteise jaoks võhivõõra isa ja poja vahel hakkab aeglaselt kujunema ettevaatlik sõprus ja nad otsustavad üles otsida poisi ema Jane'i, et temaga koos uut elu alustada.

Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameerikast, maast, kus inimesed nagu Travis ja Jane ei suuda kusagil kanda kinnitada. Ääretust, võimsast ja rikkalike ressurssidega maast, kus inimesed võivad end lootusetult kaotada. Filmi krooniks on suurepärased osatäitmised Harry Dean Stantonilt ja Nastassja Kinskilt. Robby Mülleri melanhoolsete päikesepõletatud maastike taustal loob meeleolu Ry Cooderi kummituslik kitarr.

www.katusekino.ee

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga